Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

Space art -15. Nebula III.

20. 12. 2006 v 0:00 0 Space art -15. Nebula III.

Další z řady článků na téma Space art je Nebula našeho čtenáře Jesusa. Ač zde byl tento efekt již 2. popsán, pokaždé nějak jinak a nakonec i výsledky se trochu liší, proto zainteresovaným osobám dopor

Další z řady článků na téma Space art je Nebula našeho čtenáře Jesusa. Ač zde byl tento efekt již 2. popsán, pokaždé nějak jinak a nakonec i výsledky se trochu liší, proto zainteresovaným osobám doporučuji prohlédnout (pozn. odpovědného redaktora).

Tak, dnes se naučíme dělat jednoduchou (ale překrásnou Wink) nebulu do vašich hvězdných maleb, která určitě zkrášlí každou vaši procházku fantasií – no, dost plkání a směle do práce.Pozadí můžete vyplnit hvězdami, pokud však bude nebula hodně zářivá, tak ani nebudou vidět, takže je to na vás. Každopádně – hvězdy vytvoříte pomocí Silensiousovo tutoriálu tady na webu.

http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step1.png

Důležité bude nyní vybrat dosti členitý brush pro smudge tool, otevřít „Window→Brushes“ a nastavit je takto:

http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Menu.jpg

První vrstva bude defacto pokrývat celou plochu nebuly, přičemž bude vespod těsně nad vrstvou s hvězdami – měla by být vytvořena světlou barvou, ale zkuste experimentovat, třeba se vám podaří něco lepšího. Každopádně nastavte opacity na 50%.

http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step2.png

No, teď přijdou chvilky pro vaše zdatné ručičky (na těch to při smudgingu stojí a padá). Vytvořte si libovolný počet vrstev, do kterých postupně naneste štětcem potřebné barvy (měly by bít podobné – necpěte vedle sebe zelenou, fialovou a pak červenou – pokud zrovna nehulíte trávu, nebo nejste barvoslepí, bude to vypadat blbě). Tyto vrstvy pak pomocí smudge tool rozetřete podobně jako na obrázku níže. Nebojte se vytvořit i nějaké ty obláčky uprostřed kruhu. Barvy slaďte tak, aby byla nejtmavší co nejblíže k vám (tzn. úplně navrchu). Na nejtmavší vrstvu zkuste (ale nemusíte) aplikovat Color Burn – někdy to vypadá dobře, jindy jí prostě nechte normal. Každopádně jí snižte opacity (tak na 80-90%).


http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step3.png
http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step4.png
http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step5.png
http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step6.pngNo, teď je čas pro hvězdu – vytvořte novou vrstvu – nastavte ji na linear dodge a vyplňte černou barvou. By vočko tam vložte hvězdu přes filter→render→lensflare (vyberte 105mm Prime). Většinou se na podruhé, po třetí trefíte kam chcete Wink. Hvězdu pak obarvěte přes Image→Adjustments→Hue/Saturation. Pokud by byla hvězda příliš svítivá, změňte layer na color dodge.

http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Step7.png

Pokud vám někde nesedí barvy, tak ještě upravte jednotlivé vrstvy mlhoviny (stejným způsobem, jakým jste obarvili hvězdu).

Na závěr můžete vše zkrášlit tím, že vložíte dvě vrstvy, na které aplikujete obrázek. Image→apply image. Na tu první použijete filter→sharpen→sharpen a nastavíte ji na lighten. Umažte v ní příliš ostré (nebo nevhodně ostré) části.
Na tu druhou vrstvu aplikujte filter→blur→gaussian blur, nastavíte na lighten a snížíte podle potřeby opacity.

http://i134.photobucket.com/albums/q104/JoeJesus/Nebula%20Tutorial/Nebula.png

Tento poslední krok však aplikujte na závěr celého space artu! Nedávejte to pokaždé, když dokončíte nebulu. Do nebuly se dají nádherně zapracovat planety a měsíce. Taky můžete zkusit posunout vrstvu s hvězdou pod nejnižší vrstvu, případně hvězdu něčím překrýt - můžete hvězdu i smudgenout a vytvořit tak zajímavé tvary.
Vypadá to pak ještě lépe. Enjoy Wink

Zdrojový soubor : Není k dispozici

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi