Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

Plug-in okénko: Portraiture

5. 8. 2007 v 0:00 0 Plug-in okénko: Portraiture

Pokud bude dostatečný čtenářský ohlas (ten kladný), rád bych s určitým pravidelným časovým intervalem vynášel na světlo používané nebo zajímavé plug-iny. První z nich je Portraiture, který se trochu ztrácí ve stínu známějšího bratříčka Noiseware od stejných vývojářů. Slouží k zautomatizování některých postupů při retuši fotografie obličeje.

Rád bych od nynějška prezentoval s určitým rozumným intervalem kratší texty o známých či prostě jen zajímavých plug-inech pro progamy, jejichž bližším popisem se na webu zabýváme. Jedním z takových je samozřejmě i Adobe Photoshop. V dnešním článku se zaměřím na plug-in zaměřený na retuš obličeje.

Portraiture

Opravdu kvalitních pluginů pro Adobe Photoshop je po velmi málo. Většinou se jedná o obtížně nastavitelné a zejména diskutabilně funkční (rozuměj aplikovatelné jen na značně omezené množině prací) filtry. Plug-iny z produkce Imagenomic však již tradičně patří mezi ty lepší. Pokud nejste úplným začátečníkem, pravděpodobně znáte Noiseware, což je momentálně jeden z nejúspěšnějších pomocníků při automatickém odstraňování šumu. My se však podíváme na jiný produkt, a to Portraiture. Shrnuje v sobě všemožné postupy při retušování fotek obličeje jako je třeba ten z článku Retušovanie 2. diel - Airbrushing. Nic přirozeně nenahradí manuální práci a plnou kontrolu nad obrázkem, ale vezměme si situaci, kdy není třeba výslednou práci někde prezentovat a úprava je určená pro výhradně neformální účely. V takovém případě je vhodné sáhnout po plugin verzi Portraiture.

Instalace

Instalace je jednoduchá. K duhu vývojářům je třeba přičíst, že narozdíl od jiných si instalátor najde cestu k vašim nainstalovaným verzím programu sám a v dialogovém okně jen nabídne, zda skutečně chcete právě v tomto softwaru používat tento plug-in. Po aplikaci přirozeně naleznete utilitku v menu filtrů (viz obrázek). Portraiture

Použití

Příliš dlouho jsem se nerozmýšlel a jal jsem se zkoušet funkce pluginu na autory předváděných fotkách. Musím říct, že jsem zklamán jednoznačně nebyl a sebekriticky si přiznávám, že manuálně bych to svedl jen s velkou dávkou trpělivosti a pečlivosti. Portraiture Elegantní a nenásilnou retuš podle svého vkusu si můžete bez větších problémů navolit z přednastavených nebo aplikovat vlastní. Obě cesty jsou bez nadsázky velmi intuitivní. Portraiture Tak trochu teď zabřednu do warezu a dovolím se na závěr otřít o nutnost drahého licencování. Pokud totiž plug-in nemáte zakoupen, do výsledku se vám umístí velmi nepříjemná mřížka. Je nanejvýš pochopitelné, že takové omezení existuje, ale vynalézavý uživatel asi jen těžko odolá stisknutí tlačítka Print screen v náhledovém režimu, že? Portraiture

Zdrojový soubor : Není k dispozici

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi