Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

Kritika redesignu programujte.com

6. 8. 2011 v 13:16 12 Kritika redesignu programujte.com

První ze začínající minisérie kritik, kde rozeberu web, který v dohledné době změnil design (a třeba i funkčnost), vypíšu problémy, které vidím, pokusím se navrhnout řešení, a vším budu směřovat k tomu, abychom na dané téma zahájili vášnivou diskuzi, která bude každému přínosná.

Není to nejčerstvější záležitost, ale z nedostatku času a motivace se dostávám k okomentování nového programujte až teď. Není to tak na škodu, protože některé věci byly mezitím změněny k lepšímu, takže se bude i lépe hodnotit. Na řadu přijdou i uleželejší (grafika.cz, brousím si zuby), hlavní je aby to bylo dostatečně zajímavé, ne jak aktuální to bude.

Kdo programujte.com nezná, pak vězte, že jde o komunitní portál, který se, jak již z názvu vyplývá, zaměřuje na programování. Najdete zde novinky i návody, diskuzní fórum a další věci.

Poté co jsem pohanil nové programujte a řekl, že stojí za prd, se mi začala dít prapodivná neštěstí. Nejdřív se mi podařilo brutálně netrefit při močení do mísy. Samozřejmě v sedě. Vždy si při močení sedám, jinak se cítím velmi nejistý. Pak jsem si namazal sladké pečivo sýrem. Stalo se z něj sýrové zlo. Poté co se mi skoro podařilo sníst mýdlo, vypít aviváž a pro tvorbu designu málem použít Ilustrátor, začal jsem si říkat že tohle není samo sebou. Většinou všechny tyhle věci dělám, když jsem silně nevyspalý. Takže když jsem začal mít utkvělé představy o tom, že si o mě šeptají muži s podbradky, rozhodl jsem se, že jediný způsob, jak moje vnitřní démony porazit, je férové zhodnocení nového webu. Ostatně Lukáš Churý a jeho melody boys za sebou pravděpodobně mají stovky hodin dřiny a šmahem to odsoudit není objektivní hodnocení. (Jakkoliv lákavě to vypadá.)

Nejsem pravidelný návštěvník webu a nemám tolik času/trpělivosti, abych web procházel několik hodin a nasál všechny potřebné informace. Proto ho budu hodnotit jako člověk, co jej právě objevil a poprvé tam přišel (což není tak daleko od pravdy, protože na staré programujte jsem zavítal čas od času, přečetl si třeba 1 článek a zase šel - pro mě tam bohužel nejsou věci, které mě zajímají). A upřímně řečeno, nejsem si jistý zda se mimo grafiky změnilo zase tak moc, alespoň z pohledu uživatele, který nevidí pod motor toho všeho.

Takže nejdřív to nejpalčivější, byť je to zčásti subjektivní - vzhled není z nejlepších. Je jasně cílený na jednoduchost, ale jsou tu 2 velké problémy, které se s tím pojí (a tady jsou objektivní výtky). První je ten, že jednoduchý a čistý design postrádá grafiku, která by sloužila jako vodítko pro odlišení jednotlivých částí obsahu od sebe - proto obvykle vyžaduje větší odsazení a více prázdného prostoru, jinak se vám začne celý vzhled slévat do sebe a bez pečlivého procházení jen tak od pohledu nezjistíte, co kde začíná a končí. Ten druhý se týká přílišného zjednodušení některých prvků, že je to až na škodu. Například vyhledávání, a i uživatelský panel je vinen - obojí jsou důležité části webu, tím spíš komunitního portálu, což programujte podle mě je. (Víc než jen informační web.) Tak nevýrazné řešené jsem už dlouho neviděl. Dokonce i podmenu, které často obsahuje důležité odkazy, vypadá spíš jako drobečková navigace a je tak nevýrazné, že ho snadno po přechodu z hlavní strany přehlédnete, a obsahuje zjevně nepadnoucí odkazy, které vedou k akci uživatele (například přidat web v kritice webu, registrace na fóru a další) - na to mají být tlačítka, důležitostí se to neshoduje s navigací webu. Kromě těchto problémů je podle mě logo v rozporu s grafickým stylem - jde o technický futuristický font, ale nic takového jinde na webu nevidím.

Obsahově mi hlavní strana přijde vyřešena velmi dobře - věci jsou relativně tak, jak by je člověk čekal, vhodně umístěné, bohužel jak jsem říkal, kažené nalepeným, nedýchajícím designem, který ničí přehlednost. Některé věci jsou relativně odvážné (na můj nezkušený nos, je možné že něco takového na zahraničních webech dávno funguje), jako třeba výpis z twitteru přímo vedle hlavních zpráv. Celý web se obsahově dělí na články, fórum a kritiku webů, takže zjednodušeně řečeno není tak moc odlišný od tutoriarts :)

Teď, když jsem si připravil vhodné pozadí, mohu mluvit o řešení problémů, které na webu vidím. Zaměřím se především na hlavní stranu, aby nešlo o příliš technický rozbor, který by nebyl zajímavý a hlavně by byl opravdu dlouhý (a mě stál mnoho času a úsilí, které mi nikdo nezaplatí). Hned první věc, která mě provokuje, je uživatelský panel. V dnešní době se čím dál víc propaguje horní umístění, což schvaluji a vidím v tom budoucnost. Co se mi ale nelíbí je provedení. Kolonky pro přihlášení jsou nalepené na horní okraj, takže je panel mnohem nevýraznější, než kdyby tam nějaké extra místo bylo. Není problém obětovat 10 pixelů a připravit trochu jiné pozadí, aby panel mírně vyniknul. Vyplatí se to. Další problém je, že tlačítko vypadá úplně stejně, jako kolonky pro text. Protože jde o funkčně rozdílné věci, je to špatně. Člověka to potom mate - když se hodně vzdálím od webdesignu, v reálném světě jsou věci podle své funkčnosti často definovány unikátní podobou. Například lžíci a nůž si nespletete, protože kvůli funkčnosti vypadají jinak. V digitálním světě ale nejste omezení na to, že tlačítko prostě musíte udělat jako tlačítko, ale v tomto případě je to maximálně vhodné pro použitelnost celého panelu. Navíc šipka, která z tlačítka vede, rozbaluje další funkci navíc (trvalé přihlášení), která je užitečná, ale na nevhodném místě. Podobné rozbalovací nabídky jsou na internetu od nepaměti a lidé je znají, jenže problém je, že nejsou kombinované z odesílacího tlačítka - takže lidé je mohou snadno zaměnit a to vede k dalšímu zmatení. Poslední výtka je k oddělenému zapomenutému heslu - když něco oddělíte od skupiny, je to výraznější, protože je to samostatná věc v prostoru. Proto mi přijde logičtější tam umístit registraci, protože zapomenuté heslo určitě nebude tak používané jako registrace, která potřebuje být výraznější.

Teď přichází na řadu podmenu, a blížíme se k tomu nejhoršímu. Zatímco menu je dobré, výrazné a elegantně jednoduché, podmenu je něco úplně jiného. Předně je dost nevýrazné. Vzhledem k tomu, že jsou tam dost důležité věci, to není nejlepší nápad - navíc obsahuje nešťastné vyhledávání, které opět trpí nemocí nalepení na okraje, které mají políčka v panelu uživatele. Tady jde ale o problém, který ho činí skoro neviditelným. Jako vhodnou nápravu vidím připojení podmenu k menu - nemá smysl mezi nimi dělat mezery, a naopak bych zvětšil odsazení pod ním. Asi tak na úroveň loga, ale už jenom správné odsazení sociálních ikonek by pomohlo, protože na výšku prvky vyrovnané zrovna nejsou. Šel bych klidně ještě dál a na podmenu použil červenou barvu vybrané položky menu - snad by to bylo neohrabanější, ale daleko výraznější a účelnější - jasně uvidíte že to patří k sobě, a hlavně to nepřehlédnete. Vyhledávání bych vypustil z klícky, kterou tvoří rámečky podmenu, a zasadil bych ho výrazněji do pravého sloupce. Černá barva nestačí, použil bych červenou na tlačítko.

Zatím šlo o konkrétní prvky, takže poslední výraznou úpravou, kterou bych udělal, jsou větší odsazení tak, kde je to třeba, a zjednodušení některých částí obsahu. Větší odsazení by jednoznačně snesl pravý sloupec, jeho sociální ikonky a zprávičky. Nevím jestli je to tak blízko sebe, aby byla reklama pod tím výš, ale i kdyby, funkčnost webu by se reklamě podřizovat neměla. Články a jednotlivé bloky obsahu jsou odděleny dobře, tenhle problém se týkal hlavně vršku a pravého sloupce. Druhá věc, zjednodušování, bych aplikoval například na sociální ikony - na hlavní straně máme jak skupinku vpravo nahoře, tak potom větší skupinu v obsahu, dole máme obří odkaz na twitter a na konci pravého sloupce je ještě google+. Nemyslíte že je to trochu moc? Omezil bych to na jedno umístění, do pravého sloupce, kam stačí přidat asi 2 ikonky navíc, a vše dostatečně oddělit - kromě reklamy v pravém sloupci nic zvlášť užitečného není, takže není problém cílit na jedinou výraznou věc, co se týká webu. Všimněte si například řešení tutsplus - sem se texty nevejdou, ale vhodné odsazení je mnohdy dostačující.

U panelu kritika webů mám problém s velkými obrázky - vše působi velmi rušivě a určitě nejsem jediný, kdo se musel chvíli zorientovat, aby pochopil co se v panelu nachází. Když totiž dáte byť jenom část jiného designu ve 100% velikost do vašeho designu, nastane konflikt. Proto bych navrhoval obrázky vždy zmenšit, klidně až na 50% - stejně takto od pohledu nemáte dost místa, abyste ukázali celý web, a přepínání dvou obrázků jen mate (myslel jsem, že to přepíná na jinou kritiku webu, ale on je to stejný web), zmenšením dostanete vhodný odstup, kdy se 2 designy nebudou plést dohromady. Barevná hodnocení jsou velmi výrazná a proto bych u jednotlivých porotců vpravo nepoužil celé pozadí, ale jen holá čísla, a ani ta nemusí být barevná - stačí finální barvy vlevo. Poslední podivnost je font, který je jiný než ve zbytku designu. Nakonec jsem si nechal "tag cloud", protože to žádný tag cloud není, je to jen obrázek, který odkazuje na jiný web. To tam ale vůbec není řečeno, takže to považuji za nešikovný nástroj, který nešťastníka, co se pokusí na nějaké ze slov kliknout (což taky nejde nejlépe), odešle na úplně jiný web, bez varování. Buď vyhodit, nebo výrazně propojit s nápisem itzprávy (to že je to tam napsáno po straně nestačí, to si skoro nikdo nepřečte).

Když jsem poprvé nové programujte viděl, skutečně jsem řekl, že to stojí za prd. Tak to není a přeháněl jsem, navíc jsem viděl starší verzi, která byla mezitím vylepšena - ale největší problémy zůstaly, a pokud se podobný design příliš nepovede, je to vždy pohroma, protože i když se autor chytí za nos a začne dělat na úpravách, i kdyby chtěl, novou, výrazně upravenou verzi jen tak nedokončí (sice si nedokážu představit kolik to dalo práce, ale jsem si jistý že hodně). Podobný vzhled sám o sobě vydrží obvykle pár let, a pokud jsou tam věci, které podle mě stránkám vyloženě škodí, může snadno utrpět jistým poklesem návštěvnosti. Je realistické říct, že v tomto případě záleží hlavně na obsahu, ale to neznamená že vzhled není důležitý, protože otázka není kolik lidí může kvůli vzhledu odejít, ale kolik by jich přišlo, kdyby byl lepší.

Ps. V komentářích pod článkem o redesignu se skoro na každém webu najdou velmi unikátní příspěvky, vybírám například "Navzdory zdejšímu novému trendu - kritiky webu pod intro článkem" - kde lidé remcají prakticky proti čemukoliv. Buď proti webu, nebo proti kritikům webu. Ale odkdy je kritika něco špatného, pokud s něčím člověk není spokojen a píše v upřímné snaze o zlepšení? Web funguje směrem majitel -> návštěvník, a obě strany by se měly respektovat. Dokud je kritika civilizovaná, není důvod komentovat to, že člověk něco kritizuje. Jak ale vidno, některým návštěvníkům vadí kritika z principu, ne její forma, a jejich rozum asi nejde dost daleko na to, aby se zamysleli, že kritika je většinou jen užitečná. A souhlasit s ní taky nemusíte :)

Máte vlastní názor, který se liší od mého pohledu? Nějakou konkrétní připomínku? Neváhejte se podělit v komentářích, a pokud tento komentář nasdílíte například na twitteru, nebudu se zlobit. Osobně se postarám o to, aby ho lidé z programujte viděli, jak jsem řekl, chci se pokusit o dvojí přínos, tedy podat objektivní hodnocení a rady, a zároveň napsat něco přinosného pro další grafiky/designéry.

Petr Široký Profil na fóru / Osobní stránky / Twitter Webdesignér povoláním, kritik přesvědčením, šašek duší, to vše zde najdete. Tutoriarts jsou poslední 3 roky můj největší osobní projekt. Kromě toho se zkouším věnovat jiným menším webovým projektům, živím se jako nezávislý webový designér a snažím se více hledět do budoucnosti, aby tyto stránky vzkvétaly.

Zdrojový soubor : Není k dispozici

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

 • #12
 • Dominik Matus (Bengo)
 • 18. August 2011 | 22:05
 • Skupina: Neregistrovaní

podle mě byla stará verze lepší, ta nová mi přijde jako jeden kus, ztrácím se v tom, chybí mi jakési oddělení jednotlivých částí.

 • #11
 • tomasnikl
 • 17. August 2011 | 09:12
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Skoda ze zde nebyla komentovana i mobilni verze webu.. ta se myslim hodne povedla... ;)

http://m.programujte.com/

 • #10
 • Kulin
 • 8. August 2011 | 18:35
 • Skupina: Neregistrovaní

Ahoj kluci,

jako dříve studující ajťák jsem na programujte.com také chodil kvůli programovacím předmětům ve škole a čerpal cenné informace, takže vím jaké bylo a dokážu objektivně posoudit, že starý design byl pro návštěníka příjemnější / méně matoucí než po redesignu. Návrhem a tvorbou webů se zabývám již delší dobu a chtěl bych k tomu také napsat pár vět.

Jak tu již psal Lostindream a Petr, u minimalistického designu je důležité daleko více si pohrát s typografií odsazením prvků a layoutem. Vcelku souhlasím s těmi chybami, co popsal Petr v příspěvku. Je super, že se počet registrujících zvýšil dvojnásobně a upřímně vám to přeju. Právě proto by byla by škoda neobětovat ještě nějaký čas / peníze na člověka, který by vám s těmito ne těžko napravitelnými chybami pomohl. Držím palec ať redesign dotáhnete zdárně k dokonalosti.

Kulin

 • #9
 • Lostindream
 • 7. August 2011 | 23:43
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

#7 Lukáši, díky za Tvůj komentář. Máš pravdu ve většině věcí, které jsi popsal. Nerad bych dehonestoval odvedenou práci Tebe a tvého týmu, ale upřímně si myslím, že na to koukáš tolerantnějším pohledem, protože bys nerad zatratil to, co jsi tomu projektu věnoval. Na Tvém místě bych si za prací také stál.

Tak v rychlosti.
Ke Googlu, který mi najde článek na programujte.com. Popíši to lépe. Článek samozřejmě najdu hned, ale ta orientace na stránce, práce s typografií, řešení některých prvků. To by šlo vyřešit mnohem, mnohem lépe. Předchozí verze webu byla mnohem příjemnější a mnohem lépe odvedená (po grafické stránce). Nyní je to spíš krok zpět, což mně osobně mrzí.

Dále, grafikou se zaobírám již mnoho let včetně patřičného vzdělání a proto s Tebou sice souhlasím, že grafika je velmi subjektivní pojem, ale na druhou stranu dokáže někdo, kdo se jí již nějakou dobu zabývá, objektivně ohodnotit, zda to je dobré nebo ne, zda se jedná o profesionální práci atd. U programujte.com je to silně nedotažené. Snaha byla o jednoduchý styl, ale i ten má určitá pravidla (např. práce s prázdným prostorem, jak již zmínil Petr, práce s barvami nebo zvolená typografie – to vše je o hodně důležitější u minimalistického stylu než u ostatních, na každý prvek je zaměřena větší pozornost). Ve většině věcech souhlasím s Petrem.

 • #8
 • lefiath
 • 7. August 2011 | 18:40
 • Skupina: Správci

Dobrá, k tomu řeknu něco málo - s tím, že design občas musí ustoupit reklamě souhlasím, ale tohle je moc a na nevhodných místech. Jsem přesvědčen že pár desítek pixelů v tomto případě je přijatelných.

Když není vrchní panel výrazný, tak byste aspoň mohli opravit ty problémy se zmatením - to jsou regulérní chyby a nebyl by problém ten panel poměrně rychle a snadno přepracovat. Ale nebudu to dělat, protože bych něco dělal zdarma a asi by to ani nebylo doceněno :P

Alespoň to podmenu nějak vyřešte, to se skutečně ztrácí. Co se kritiky týče, přiznám se, že jsem to tam moc nečetl. Křiklouny, co neumí normálně vyjádřit názor taky nemám rád - dělal jsem jeden redesign ženského serveru (něco jako zenain) a tolik zlých a útočných příspěvků jsem dlouho neviděl. Takže si to dokážu představit.

 • #7
 • Lukáš Churý
 • 7. August 2011 | 16:17
 • Skupina: Neregistrovaní

Zdravím zdejší kritiky,
rád komentuji názory na moji práci, takže ani zde neudělám výjimku.

Článek se mi líbí, protože konečně vytýká konkrétní body. Takže rovnou k reakcím:

> A upřímně řečeno, nejsem si jistý zda se mimo grafiky změnilo zase tak moc,
> alespoň z pohledu uživatele, který nevidí pod motor toho všeho.

Změnilo se všechno - opustili jsme témata (v zásadě celý obor IT), která byla nastolena po roce 2003 a dali jsme se vývojářskými a tvůrčími tématy - od programování až po design. Tedy témata, která zajímají lidi tvořící webové a desktopové aplikace a další produkty. Stará verze již neposkytovala takový komfort při rozšiřování a design byl přeci jen z roku 2005. S tím souvisí i periodicita nových článků.

> vrchní panel, vyhledávání

Bylo cílem nedělat vrchní panel výrazným, není to nejdůležitější prvek webu. Registrace nových uživatelů se i přesto s novou verzí zdvojnásobila. Vyhledávání je myslím řešeno vcelku standardně, podobně jako techcrunch.com či jiné velké weby, které mě inspirují.

Obecně je samozřejmě nutné šetřit s místem, párkrát navíc 10 px a byl by problém na straně inzerentů. Web si na sebe samozřejmě vydělat musí (provoz) a každý designer musí u obsahového webu počítat s reklamou, kam ji zapasuje. Argumenty, že web by nikdy neměl ustupovat reklamě, jsou z části mylné. Reklama tyto weby živí, což většina lidí samozřejmě není ochotna strávit, protože nikdy takový web nedělali (což není reakce na zdejší názory).

Důležité věci ze submenu budou ještě separovány zvlášť; např. nový vzhled hlavního menu je původní návrh, který se nakonec do finále nedostal, protože jsme chtěli barevně odlišit jednotlivé kategorie. Že jsme svůj úsudek nakonec přehodnotili, neberu jako chybu, ale vývoj.

Souhlasím s Kritikou webů a velkými obrázky, vedeme nad tím ještě diskuze.

> Ale odkdy je kritika něco špatného, pokud s něčím člověk není spokojen a píše v
> upřímné snaze o zlepšení? Web funguje směrem majitel -> návštěvník, a obě strany
> by se měly respektovat. Dokud je kritika civilizovaná, není důvod komentovat to,
> že člověk něco kritizuje.

Problém je v tom, že tam komentovali lidé, kteří psali necivilizovaně. Hodně jsem se přemlouval, abych takové názory nesmazal. Co tuto hranici překročilo, šlo hned pryč. Jestliže se lidé neumějí chovat, nebudou dostávat prostor k vyjádření svého názoru - právo na to ze zákona nemají a my nechceme urážlivé nebo vulgární komentáře od uživatele, který se neumí chovat, mnohdy navíc tématu ani nerozumí. Pokud někdo něco kritizuje, lze to civilizovaně a proti tomu nemám vůbec nic. Pokud však někdo napíše 5 příspěvků pod sebe, kdy sám na sebe reaguje, v projevu je několikrát "???" a "!!!" a z tónu příspěvku je jasné, že pisatel jen stěží drží moč v patřičných mezích, pak takový člověk nemá u nás prostor své názory vyjadřovat.

Samozřejmě má nová verze celou řadu drobných či větších chyb, které postupně doladíme, když to bude možné. I tak si ale nemyslím, že se jedná o špatnou práci a reakce lidí, kteří u mě mají váhu, to jen dokazují. Lidem se web líbí a těch pár negativních komentářů... Upřímně jsem myslel, že jich bude mnohem více, jako to bývá vždy s každou změnou na jakémkoliv webu.

> Je to špatné. Na webu se neorientuji, nebaví mne to tam a i když jsem čas od času na
> programujte.com zavítal, nyní výsledky vyhledávání s touto adresou přeskakuji.
> Nestojí mi to o ty nervy tam něco hledat.

Lukáši, promiň, ale tvůj názor je úsměvný. Říct, že když ti Google najde článek, který je na Programujte a ty ho přeskočíš, protože tě to tam nebaví hledat... Myslím, že text článku najdeš vcelku rychle a pokud ne, pak bude asi chyba někde jinde :-).

Design webu je samozřejmě velmi subjektivní záležitost. Někomu se prostě líbí a jinému ne. Nemění to ovšem nic na tom, že nejdůležitěkší je obsah, za kterým tam uživatelé primárně jdou.

> A ani jsem netvrdil, že je to přímo vina Lukášova, ale jako podepsaný pod webem za to i on nese odpovědnost.

Odpovědnost rád převezmu, za výsledkem si stojím.

 • #6
 • weblok
 • 6. August 2011 | 21:47
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

ja naozaj nechápem čo máš proti sladkému pečivu so syrom! mimochodom, netrafiť pri močení do misy v sede - tomu hovorím umenie.

 • #5
 • Lostindream
 • 6. August 2011 | 20:18
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

#3 Neříkám, že ne, ale pořád je lepší jedno kliknutí, než otevírat novou záložku a vyťukávat adresu ručně. :-) Navíc si myslím, že by u kritiky webu odkaz měl být, ale to je jen drobnost. A ani jsem netvrdil, že je to přímo vina Lukášova, ale jako podepsaný pod webem za to i on nese odpovědnost.

 • #4
 • Henne
 • 6. August 2011 | 18:59
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Ja se všim co tu je napsano souhlasím. Na web ted chodím často a je pravda, že jsem si na tohle už zvykl a vím co kde hledat. Ale ze začátku jsem byl opravdu domaten předevšim z te navigace a věřím tomu, že návštevníky co web neznají může docela vylekat a odradit. Což je škoda, protože tam jsou fakt kvalitní kurzy a tutoriály.

 • #3
 • lefiath
 • 6. August 2011 | 18:27
 • Skupina: Správci

Já myslím že Lukáš hlavně není přímo webdesignér, pochopil jsem to tak, že na webu dělal s kolegou (a možná s někým dalším), takže snad proto je výsledek nepovedený. Odkaz přidám, ale programujte.com si ještě zvládneš vyťukat, ne? :P

 • #2
 • Lostindream
 • 6. August 2011 | 18:13
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Petře, přesně jak píšeš. Jen já asi nebudu tak mírný. Stojí to za prd! :-) O to víc mne mrzí, že Lukáš Churý není žádný nováček v oboru, ale tohle se mu nepovedlo. Nevím, zda to podcenil nebo špatný grafik nebo cokoliv jiného. Je to špatné. Na webu se neorientuji, nebaví mne to tam a i když jsem čas od času na programujte.com zavítal, nyní výsledky vyhledávání s touto adresou přeskakuji. Nestojí mi to o ty nervy tam něco hledat.

P.S. U kritiky webu bych ocenil i funkční link na kritizované stránky. ;-)

 • #1
 • Jenda Bureš
 • 6. August 2011 | 17:19
 • Skupina: Neregistrovaní

Zdá se mi, že to chtěli za každou cenu zjednodušit, ale starý design se mi líbil teda daleko víc.

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi