Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

Blogy - lefiath

1

Použitelnost v praxi 8. - Jak (ne)zjednodušovat diskuzní fórum?

Webtrh, největší české fórum o podnikání, postupně mění svůj vzhled. A to tak, že se odebírá obsah a vše se zjednodušuje. Dokud se ucho neutrhne, což se stalo.

25

Použitelnost v praxi 7. - Filtrování v e-shopech

Dělám z komára velblouda, nebo se i obyčejné filtrování v e-shopu dá vyřešit trochu lépe ve prospěch zákazníka?

3

Dojmy z nového youtube

Youtube navštěvuji často a rád - mám řadu oblíbených kanálů, které sleduji, a stejně tak mě na web přivádí řada odkazů nebo vyhledávání, když chci něco najít, třeba nějakou písničku.

10

Použitelnost v praxi 6. - Jak účinně využívat barvy

Jedním z častých problémů začínajících tvůrců jsou barvy. Nepříjemné a agresivní barvy mohou úplně změnit dojem z celého webu, což odnesou návštěvníci a ve výsledku i vy. Stejně jako většina dalších věcí se tato část tvorby dá zlepšit praxí a procvičováním, ale existují i obecné rady, čím se řídit a které vám mohou výrazně pomoct v krátkém čase.

4

Použitelnost v praxi 5. - Dodržování zavedených standardů versus originalita

Ve webdesignu neexistuje obecný žádný přehled pravidel, takže se musíme spolehnout na vlastní úsudek a zkušenosti. Často jde o souboj originality a usedlosti, které ale lidé rozumí. Pojďme se podívat, zda jde jednoduše najít střední cestu.

0

Použitelnost v praxi 4. - Vztahy mezi klíčovými prvky designu a tím ostatním

Když všechno v designu vypadá stejně, máte problém - návštěvník se nemůže orientovat podle důležitosti obsahu a může úplně minout poselství webu. Pojďme se tedy podívat, jaké možnosti ve zvýrazňování se nám nabízí.

9

Použitelnost v praxi 3. - přehlednost webu a seskupování obsahu

Spousta lidí vám řekne, že se jim nějaký design zdá nepřehledným. Rozebírat všechny případy, jak se něčemu takovému bránit by vydalo na knihu. Ne jednu - proto jsem vybral problém, podle mě jeden z nejčastějších, který prozkoumáme.

20

Jakou cestu volit u odznáčků?

Obracím se na vás s prosbou, co udělat s odznáčky za vítězství v soutěžích.

11

Použitelnost v praxi 2. - drobečková navigace, komentáře k článkům

Říkáte si že na tom prakticky není co zkazit? Vy ubozí zmýlení, omyl! Nejde o něco, čím můžete zkazit celý design, ale to že nějaký prvek není příliš důležitý neznamená, že se nemůže obrátit proti vám. Pojďme shlédnout další problémy s použitelností v praxi.

6

Použitelnost v praxi 1. - nadbytečné obrázky

Na nové stránky se navrací série Použitelnost v praxi, kterou jsem psal na svém blogu - různé tipy a komentáře k použitelnosti webů. Mám zájem informovat ostatní, ideálně méně zkušené designéry, a zároveň rozjet diskuzi, protože nejsem vševědoucí a v některých dílech mohu víc spekulovat než se opírat o reálné argumenty. To bylo řečeno na úvod, a nyní přejdeme k prvnímu tématu - zbytečným obrázkům v designu.

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi