Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

3 praktické tipy na úpravy fotografií

 • napsalF3RD4
 • sekceFotografie
 • kategoriePostprodukce
 • znalostiAutor předpokládá, že máte pročteny minimálně základy v Photoshopu.

24. 12. 2010 v 15:57 47 3 praktické tipy na úpravy fotografií

Vánoční nálada doléhá na všechny okolo, kteří se houfují se svými blízkými. Někteří mohou začít upravovat rodinné fotky, aby je předvedli v nejlepším světle, a pro podobné případy vám přinášíme 3 užitečné postupy, jak dostat ze svých fotek maximum.

V tomto článku si ukážeme tři poměrně jednoduché úpravy různorodých fotek. I přes jednoduchost úprav dostaneme aspoň podle mého velmi zajímavé výsledky, ale to nechám na vašem posouzení. Jako první budeme tvořit "grunge" efekt, který stojí na dramatických barvách a silné temné atmosféře, a bude demonstrován na starých dveřích, které mohou motivem klidně posloužit. Druhá část článku se bude zabývat vytvořením simulace HDR efektu na fotografii, což je věc která se vám může hodit kdykoliv. A na závěr se podíváme na úpravy portrétu a klasické praktiky s tím spojené. Hned na začátek bych rád předeslal, že tento článek není určen pro úplné začátečníky a je více než vhodné, abyste dobře znali základy práce s Photoshopem.

1. Úprava - Dramatické dveře

První fotografie kterou budeme upravovat je lehce přeexponovaná (přesvětlená), chybí jí kontrast a má fádní nezajímavé barvy. Všechny tyto neduhy se pokusíme spravit, kromě toho fotografii taky doostříme a uděláme jednoduché ztmavení na okrajích, které nám ji mírně orámuje.

stock

Funkce Úrovně (Obraz -> Přizpůsobení -> Úrovně) nám pomůže dodat fotografii kontrast a celkově ji ztmavit. Některá místa jsou ovšem až moc tmavá. To vyřešíme v dalším kroku za pomocí masky vrstvy.

stock

Červeně vyznačená část je příklad přílišného ztmavení úrovní, takže je třeba ztmavení aplikovat jen na některých místech fotky.

stock

Označíme si vrstvu "úrovně" a v nabídce vrstvy si najdeme možnost "maska vrstvy" a potom "odhalit vše". Teď si vezmeme nástroj Štetec (kulatá, měkká stopa z krytím 50%) a nastavíme si černou jako barvu popředí. V červeně vyznačené oblasti začneme štětcem "malovat", dokud nejsme spokojeni s výsledkem. Možná si říkáte proč jsme nepoužili gumu, důvod je prostý, maska vrstvy nám dává možnost kdykoliv vrstvu vrátit do původního stavu. Další výhodou je, že pokud nějaké části obrázku vymažeme a uděláme chybu, lehce ji napravíme, změníme barvu popředí na bílou a vymazané části vrstvy jednoduše "domalujeme" zpět.

stock

Pokud chceme ztmavit/zesvětlit určitou část obrázku, je tu i druhý způsob jak toho docílit. A to za pomoci nástrojů zesvětlení/ztmavení. Tato varianta je sice méně přesná, ale zase mnohem rychlejší. My si na našem obrázku pomocí nástroje Ztmavení upravíme zámeckou dlažbu (rozdíl, před a po můžete vidět na výše uvedeném obrázku).

stock

Problémy se světlostí obrázku jsme vyřešili, takže přichází na řadu barvy. Jak jsem předeslal, fotografie bude temná, takže se nám budou hodit ponuré barvy, v odstínech zelené a hnědé. V tomto kroku použijeme funkci Stíny a světla (Obraz -> Přispůsobení -> Světla/stíny), s kterou na obrázku vytvoříme ponuré odstíny barev, které budeme následně dál upravovat.

stock

Vrstvu na kterou jsme použili funkci "stíny a světla" teď zabarvíme do odstínů zelené a hnědé a to za pomoci funkce Selektivní barva (Obraz -> Přispůsobení -> Selektivní barva). Nastavení hodnot u této funkce nechám zcela na vaší fantazii, každému se líbí jiné odstíny barev. Já posouval odstíny u neutrálních barev a u barvy černé). Prolnutí této vrstvy následně nastavíme na režim "barva", čímž zajístíme, že se změní pouze odstíny barev a ne světlost fotografie.

stock

Už jsme dodali odstíny zelené, takže teď přidáme odstíny hnědé. Vytvoříme si novou vstvu, kterou vyplníme hnědou barvou (já jsem zvolil barvu "#482900"). Prolnutí této vrstvy nastavíme na režim "měkké světlo" a krytí nastavíme na 50%.

stock

Fotografie má poslední vadu na kráse a tou je její ostrost. Doostříme ji za pomoci filtru Horní propust (Filtr -> Jiné -> Horní propust). Vytvoříme si novou vrstvu, do které si přeneseme všechny stávající vrstvy (Ctrl + Shift + Alt + E), a aplikujeme Horní Propust. Nakonec vrstvě nastavíme režim prolnutí na "tvrdé světlo".

stock

Poslední úprava, kterou na fotografii uděláme, bude ztmavení okrajů. Většinou se ztmavení používá na zdůraznení určité části fotky, ale v tomto případě si ztmavením opticky nahradíme rámeček. Celou fotografii si označíme (Ctrl + A) a poté v nabídce Výběr -> Změnit -> Okraj nastavíme velikost okraje na 100px. Aby byl okraj s obrázkem pěkně prolnutý, nastavíme výběru Prolnutí okrajů (Ctrl + Alt + D) na 25px. Vytvoříme si novou vrstvu a náš stávající výběr vyplníme černou barvou. Nakonec této vrstvě nastavíme režim prolnutí na "měkké světlo".

stock

2. Úprava - Molo (HDR efekt)

HDR fotografie, neboli fotografie z vysokým dynamickým rozsahem, se tvoří složením více různě naexponovaných snímku do sebe, takže si asi říkáte jak toho dosáhnout, pokud máme jen jednu fotografii. Jde to! Ano, nedocílíme vysokého dynamického rozsahu fotografie (vykresleny jsou nejtmavší a zároven nejsvětlejší místa), ale můžeme napodobit charakteristický efekt, který vzniká při tonemappingu (úprava kontrastu a světlosti fotografie při slučování snímků) HDR fotografií.

Photoshop sám tohle nezvládne, takže budeme potřebovat doplňující plugin ReDynamix. Odkaz vás zavede na třicetidenní zkušební verzi. Tento program je sice placený, ale dá se používat i v omezené verzi (všechny funkce zůstavají, musíte se ale smířit s vodoznakem, který bude na vaši fotku přidán). Držte se pokyny instalátoru, po dokončení spusťte Photoshop a plugin by měl být dostupný z hlavního menu Filtr -> Dcetools -> Redynamix.

Tuto fotografii jsem vybral záměrně k demonstraci kladů i záporů, které úprava pomocí programu redynamix přináší. Kromě HDR efektu fotografii vyspravíme barvy a trochu doladíme světlo.

stock

Důležité upozornění než začneme: Fotografii vždy upravujte v plném rozlišení a až potom ji zmenšete, výsledky budou mnohem lepší. Vrstvu pozadí si zduplijeme a na zduplikovanou vrstvu použijeme Filtr -> Dcetools -> Redynamix. Konkrétní nastavení vidíte na obrázku, některé hodnoty si podrobněji popíšeme:

 • Dramatic light Radius - hodnota udává jak detailní bude HDR efekt
 • Dramatic light strength - určuje intenzitu HDR efektu
 • Surface smoothness - jemnost a zahlazení efektů do obrázku
stock

Na červeně vyznačených částech obrázku se díky tmavým tónům objevilo hodně šumu. Na jejich odstranění použijeme stejný postup jako u první části návodu a to mazaní přes masku vrstvy. Postup bude opravdu totožný, důležité je aby měl štetec krytí okolo 50% a byl dostatečně měkký, aby vše pěkne zapadalo do sebe a nebyly vidět očividné přechody mezi HDR vrstvou a původním obrázkem. Promažeme tedy HDR vrstvu k naší spokojenosti a pokračujeme dál.

stock

Pomocí nástroje Vyvážení Barev (Obraz -> Přizpůsobení -> Vyvážení barev), zvýrazníme na fotografii odstíny zelené, v oblacích odstíny žluté a oranžové (a nebudeme ani potřebovat výběr, protože oblaka jsou jediná světlá část na fotografii, takže jednoduže upravíme "světla", a změny se projeví jen na oblacích) a nakonec přidáme lehký modrý nádech.

stock

Závěrem můžeme fotografii lehce doostřit za pomocí Horní Propusti a je hotovo.

stock

3.úprava - Retušování a zlepšování portrétu

V třetí a poslední části článku si ukážeme úpravu portrétu, která je v určitých věcech specifická a liší se od úpravy fotek architektury a přírody. Fotografii zostříme, na retuše využijeme další plugin Portraiture a výrazně změníme barevný nádech.

stock

Úpravu začneme retušováním a zjemnováním fotografie pomocí zmíněného "Portraiture", jehož 30-ti denní trial verzi můžete stáhnout zde. Po naistalování ho najdete v nabídce filtrů, podobně jako Redynamix výše. Práce s ním je velice jednoduchá a intuitivní, ale projistotu si ji lehce popíšeme.

 • 1.Detail smoothing - Zde můžeme nastavit redukci šumu a sílu vyhlazování portrétu.
 • 2.Skin tones mask - Nastavujeme odstíny barev, z kterých si program vytvoří masku (výběr), provedené úpravy se budou projevovat jen v tomto výběru.
 • 3.Enhacements - Máme možnost nastavit doostření, zjemění fotografie, teplotu barev, kontrast, barevný nádech a světlost.
stock

Pomocí nástroje Selektivní Barva (Obraz -> Přizpůsobení -> Selektivní Barva) si na fotografii upravíme barvy a tentokrát to uděláme opravdu poctivě. Zelené a červené odstíny barev přesuneme až do žlutých a oranžových hodnot. Výrazné modré boty odbarvíme a jejich odstín změníme na fialovou. Pomocí nastavení bílé, neutrální a černé barvy dáme fotografii oranžový nádech a lehce zvýšíme kontrast. Na obrázku níže můžete vidět jaké hodnoty byly použity na ukázkovou fotografii.

stock

Pomocí Horní Propusti ( Filtr -> Jiné -> Horní Propust) fotografii doostříme a naším posledním krokem bude tvorba rámečku.

stock

Rámeček u fotografie se dá vytvořit mnoha způsoby, ale já osobně preferuji jednoduchost a tak si ukážeme jak vytvořit čistě černý rámeček. Otevřeme si nabídku Obraz -> Velikost Plátna. Teď trochu matematiky - pokud chceme, aby měl rámeček šířku 100 px, musíme k celkové velikosti plátna přičíst dvojnásobek této hodnoty, protože budeme přidávat po obou stranách. To stejné uděláme u výšky plátna.

Po zvětšení plátna už zbývá jen vyplnit prostor vybranou barvou. Vytvoříme si obdélníkový výběr, který přesně ohraničí naši fotografii, a pomocí klásesové zkratky Ctrl + Shift + I si výběr invertujeme. Vyplníme ho černou barvou a máme hotovo.

stock

Tentokrát jsme u konce, ale tento článek s konkrétními úpravami určitě není poslední, takže mi do komentářů klidně posílejte fotografie (neupravené!), jejichž úpravu byste chtěli v článcích vidět.

Petr Široký: Děkuji Františkovi za hezký příspěvek na Vánoce a všem vám za sebe a tyto stránky přeji Veselé Vánoce!

František Spurný alias Ferda je dlouhodobým návštěvníkem stránek a jedním z mladších autorů. Věnuje se fotografování, úpravám fotek a tvorbě skvělých efektů v Photoshopu. Zároveň je fanatickým hráčem Team Fortress 2 a jeho komentáře jsou pastvou pro uši všech nešťastníků, kteří se jeho ďábelských her účastní.

Zdrojový soubor : K dispozici - Stáhnout

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

 • #47
 • Stando
 • 6. November 2013 | 10:55
 • Skupina: Neregistrovaní

Ďakujem za super návod, Pre mňa ako začínajúceho človeka s Photoshopom veľmi užitočné. V minulosti som využil aj kúpu hotových akcií/efektov pre Photoshop. Za 6 dolárov je možné kúpiť brutálne efekty :)

 • #46
 • Rozsy
 • 31. May 2012 | 14:56
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Měl bych dotaz, ohledně 2 upravy. Já když nastvím barvy na obrázku a chci jsi jí uložit tak mi to hodí 2x nápisy (asi od výrobce) dají se nějak odstranit? nechci mít popsanou fotku. Děkuji za odpověd na: lachim.lapyszom@seznam.cz.

 • #45
 • kristiank
 • 18. February 2012 | 07:23
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

páči sa mi ten prvý tutoriál o dverách.Neviem však zafarbiť vrstvu do hneda (#482900) ako sa to robí. Je to vložená nová vrstva alebo kópia pozadia? A až potom sa to farbí alebo je to farbené v štýle vrstvy alebo inak. Ostatné časti prvého tutoríálu sú mi jasné

 • #44
 • Jarekoope
 • 1. March 2011 | 01:04
 • Skupina: Neregistrovaní

ta prvni fotka s dveřemi není to v Šumperku foceny ?:d

 • #43
 • Neregistrovaný kolemjdoucí
 • 17. February 2011 | 14:02
 • Skupina: Neregistrovaní

Konečně chápu, kde ty lidi berou tak ostré fotky... já je nikdy nedoostřovala (ne tímhle způsobem) a koukám, že to vypadá skvěle ;-) Moc díky za pošťouchnutí tím správním směrem! :-)

 • #42
 • mire
 • 15. February 2011 | 16:53
 • Skupina: Neregistrovaní

No ale tie PNGčká sú kameň úrazu, nevidím dôvod, prečo tie obrázky neuložiť do JPG... veď prečo by boli na stránke obrázky so 100-200kb, keď môžu byť 1-2 MB, však...

 • #41
 • petik
 • 28. January 2011 | 14:00
 • Skupina: Neregistrovaní

Ahoj. Mám stejný problém jako Fugas. PS CS5 ... instalace pluginu bez problemů do defaultní složky. Když otevřu ps - filtry - (dcetools nikde) - jedině pak digimarc a ty vodoznaky... vyřešil to už někdo? Ten plugin vypadá hodně dobře a rád bych si to vyzkoušel :-/ Díky

aha díky ;-)

 • #39
 • lefiath
 • 26. January 2011 | 12:24
 • Skupina: Správci

Ferda to udělal tak, že si předtím zduplikoval vrstvu pozadí a na tu aplikoval Úrovně. Pro manipulace s vrstvami se podívej na tento článek, popisuji to tam: http://www.tutoriarts.cz/3-photoshop-cs5-prace-s-obrazky-a-detailistuv-uvod-do-vrstev-1154

Ahoj
Mám problém. Zkouším se učit podle tohoto návodu, ale nefunguje mi to tak, jak je to popsáno. Používám
Photoshop CS4, možná máte jinou verzi a je to tím. Ztroskotal jsem hned na začátku - u těch dveří. Zadám: obraz - přizpůsobení - úrovně, a trochu obrázek upravím, ale nevytvoří mi to tu vrstvu - úrovně. Může mi s tím někdo poradit?

 • #37
 • Přezdívka
 • 13. January 2011 | 12:58
 • Skupina: Neregistrovaní

při instalaci se vytvoří zástupce s 32bit a 64bit verzí, tak zapnout jen jeden z nich

 • #36
 • Fugas
 • 9. January 2011 | 09:25
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

No právě že asi neni. Kde se dají volit v PS verze?

 • #35
 • lefiath
 • 8. January 2011 | 13:09
 • Skupina: Správci

CS2 má 64 bitovou verzi? To jsem ani netušil.

 • #34
 • Fugas
 • 8. January 2011 | 09:12
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

To ano ale "since CS4" je psáno na stránkách pluginu. Myslím že verze CS, CS2 a CS3 instalují jen 32bitovou verzi, nebo sem alespoň ve svojí CS2ce nenašel, kde to přepnout. :-(

 • #33
 • Přezdívka
 • 6. January 2011 | 12:06
 • Skupina: Neregistrovaní

Plugin funguje jen pod 32 bitovou verzí PS. Při instalaci PS se instalují obě verze 32 a 64bit, zapněte tu 32 bitovou a plugin se tam objeví, pokud zapnete 64 bitovou, nezobrazí se. Více informací na stránkách pluginu.

Co se týče stáhnout si češtinu do anglické verze photoshopu (a opačně) je podle mě né zcela legální, protože zasahujete (možná) do daného díla a pozměňujete ho. Proto se dá na českém trhu koupit CZ a EN verze zvlášť.

 • #32
 • Still
 • 5. January 2011 | 14:10
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Tak budu holt bez toho no =(

 • #31
 • Fugas
 • 5. January 2011 | 10:04
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Já když na něj poklepu tak se mi spustí PS ale stejně můžu jen přidávat a číst vodoznak. :(
Jinak sry u minulýho komentu sem zapomněl přezdívku, takže to bylo noname.
Nevíte někdo čím by to mohlo být?

 • #30
 • F3RD4
 • 4. January 2011 | 20:04
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

Já mám Cs2 a jde mi to, tudíž, je chyba na tvé straně :-)

 • #29
 • Still
 • 4. January 2011 | 18:03
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Ano, protože si ten instalator najde i cestu k PS. V Pluginech je složka DCETools a v ní soubor redynamizer.8bf. Když ho dám otevřít v PS, nic se neděje, ani žádná chyba, nic :-O

 • #28
 • lefiath
 • 4. January 2011 | 17:59
 • Skupina: Správci

Jsi si jistý že jsi ho nainstaloval do správné složky? Verzi máš očividně dostačující, takže bych to viděl na tohle, to je nejčastější problém.

 • #27
 • Still
 • 4. January 2011 | 17:14
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Nainstaloval jsem ten plugin do CS5 a ve Filtrech se mi vubec neukáže :-/

 • #26
 • Přezdívka
 • 3. January 2011 | 09:17
 • Skupina: Neregistrovaní

funguje redynamix i v CS2? Stáhnul jsem nainstaloval a můžu jen přidávat a číst vodoznaky :-( (http://i52.tinypic.com/20jnt4n.jpg)

 • #25
 • goodfella
 • 31. December 2010 | 14:46
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

cheas - taky sem zkousel delat hdr jak pises, fotky si zkopirovat, jednu vytahnout, druhou stahnout, ale ten plugin sem zkusil a myslim ze ten vysledek je natolik super, ze radsi pouziju plugin (i je to rychlejsi) a ten vodoznak taky neni takovej problem, jak sem psal ;-)

samozrejme tenhle tutorial, pokud jich bude vic serial tutu, je super...je super uz jen pro inspiraci pro cloveka, co si chce upravit fotky, PS tak nejak uz zna, ale treba nema predstavu o vysledku<3

 • #24
 • MInoslav
 • 31. December 2010 | 02:39
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Fajnovy plugin ;)....aj serial sa mi nanho podarilo najst :o)

 • #23
 • Cheas
 • 30. December 2010 | 20:18
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Tak je jasný, že stejných výsledků, jako když mám 3 různé fotky nedosáhnu, ale jak ten plugin pracuje se můžeme jen domnívat a já osobně si myslím, že dělá s onou jednou fotkou něco podobného ;)

Tento postup mi poradilo pár lidí z jednoho fóra a párkrát se mi už osvědčil(a jim také).

Tento konkrétní plugin jsem nikdy nezkoušel, takže když to ozkoušíš a napíšeš svůj názor, budu jedině rád ;)

 • #22
 • F3RD4
 • 30. December 2010 | 13:11
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

@Cheas: Tvůj postup chci videt v praxi :-) Sem zvedavej jakých výsledků dosáhneš :-)
Sem přesvědčenej, že pokud by to umel photoshop lépe, nikdo se nebude dělat s plug-inem ;)

Uřčitě to sám ozkouším a sem zvedav na výsledky :-)

 • #21
 • Cheas
 • 30. December 2010 | 12:26
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

No, výhoda v tom asi není... jde mi spíš o to, jak už tu někdo psal, není lepší psát postupy na základní Photoshop a případně někam dodat poznámku "ale já osobně doporučuji tento plugin, se kterým je práce snazší a rychlejší" ?

 • #20
 • lefiath
 • 30. December 2010 | 12:11
 • Skupina: Správci

Asi ano, jenom je rychlejší a jednodušší. V čem je tedy tvoje výhoda? (Teď neberu v potaz cenu, protože ten plugin umí i další věci.)

 • #19
 • Cheas
 • 30. December 2010 | 11:43
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Jak píšu... fotku si někoklikrát zkopíruju a pohraju si s křivkama, myslím, že ten plugin pracuje podobně...

 • #18
 • lefiath
 • 30. December 2010 | 11:16
 • Skupina: Správci

A co když ty další fotky prostě nemáš?

 • #17
 • Cheas
 • 30. December 2010 | 11:09
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Jasně, ale pořád je snadnější si z jedné fotky udělat 2 (popřípadě 3) a trošku si pohrát s křivkama, než instalovat plugin a po pár dnech se patlat s vodoznakem... alespoň pro mě (je pravda, že si celkově nerad hraju s pluginy)

 • #16
 • F3RD4
 • 29. December 2010 | 20:12
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

@Cheas: Funkce hdr, která je v photoshopu, je určena pro tvorbu hdr (skládání více fotek do sebe), tento plug-in dělá hrd efekt a to z jedné fotky .... V tom celkem propastný rozdíl ;)

 • #15
 • Cheas
 • 29. December 2010 | 18:27
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Pěkný článek... ale proč používat plugin, když Photoshop HDR zvládá v základu? V nabídce Soubor-> automatizace je volba "sloučit do HDR pro" a volby jsou podobné (možná že i stejné, nějak detailněji jsem to nezkoumal) jako u tohoto pluginu ;)

 • #14
 • goodfella
 • 27. December 2010 | 12:40
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Roki: 16 dolaru zas neni tolik, za to jak paradne to funguje. a v krajnim pripade obrazku udelas okraj dostatecne silnej na to, aby tam vlez vodoznak a po uprave oriznes a mas celou fotku bez vodoznaku

jinak clanek super, bavi me to!

 • #13
 • F3RD4
 • 26. December 2010 | 14:46
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

@Roki: Neboj, budou.
Jinak redynamix můžes používat jak dloho chces, jen se nejak musís vyrovnat s tím vodoznakem :-)

 • #12
 • Roki
 • 26. December 2010 | 13:57
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

fajny článok.. ;-)
len by bolo dobre viac prikladov na upravu bez pluginov. Alebo ked tak s pluginmy ktore su free.

 • #11
 • Toxík
 • 25. December 2010 | 13:56
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Ta simulace HDR fotografie je vážně povedená ;). určitě to budu nadále používat:)..

 • #10
 • 195Tomino195
 • 25. December 2010 | 08:07
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Nikdy som sa nevenoval úprave fotiek :). Ale toto ma donútilo :) Fakt pekný tutoriál :)

 • #9
 • Sedlak
 • 25. December 2010 | 00:10
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

VÝBORNÝ článok ferdik ;-) ... inak, máš skvelé fotky :)

 • #8
 • master2222
 • 24. December 2010 | 18:46
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

@Deltar: Na mé pradávné CS2 je Horní propusť ve Filter -> Other ->High Pass.

Já mám tedy radši anglický photoshop, protože, když si pročítám anglické tutoriály, tak nemám problém s pojmy.

 • #7
 • F3RD4
 • 24. December 2010 | 18:36
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

@Delltar: Za předpokladu, že sis photoshop koupil, měl by si mít českou verzi (tohle je tedy aspon můj případ).
A pokud ji nemáš stáhni si češtinu. Anglické názvy si asi budu těžko vymýšlet když je sám v ps nemám ...

 • #6
 • F3RD4
 • 24. December 2010 | 18:33
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

Řeknu to asi takhle, účelem článku není ukázat za každou cenu nejlepší úpravu fotografie, ale popsat určité postupy. Úpravy jsou pak již na vás a navaší fantazii.

Jinak podle mého skromného názoru sem to vyretušoval dobře :-)

Článek bude mít více dílů, takže budeme znalosti a techniky dále skoumat a prohlubovat ...

 • #5
 • Delltar
 • 24. December 2010 | 17:09
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Pěkný článek, pěkné výsledky (i když portrétu by pomohla ještě detailnější retuš). Mám ovšem dotaz. Nešlo by případně psát i pro anglický PS? Většinu pojmů si lehce domyslím, ovšem třeba horní propusť mě fakt nenapadá, alespoň u některých méně zjevných názvů by anglická verze nebyla od věci :)

 • #4
 • Lukaydo
 • 24. December 2010 | 16:53
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

ten plugin ReDynamix dava docela pekne vysledky

 • #3
 • Flayy
 • 24. December 2010 | 16:31
 • Skupina: Neregistrovaní

Skvělé, tohle určitě pomůže. :)
(jen úprava poslední fotky dívčiny se mi nelíbí, má na ní moc ploché ruce

 • #2
 • Clavicus
 • 24. December 2010 | 16:26
 • Skupina: Registrovaní Uživatelé

Nie som toho názoru, že 3.úprava - Retušování a zlepšování portrétu dievčine pomohla... skôr naopak.

 • #1
 • inFx
 • 24. December 2010 | 16:12
 • Skupina: Autoři / Redaktoři

dobrej tutoriál :) Akorát se mi nelíbí jak si upravil ty barvy u toho mola.

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi