Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Výsledky od 101 do 119 z 119

Téma: blu01- tvorba

 1. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Diky, nedávno som resetol všetky štetce a nechal som si iba tie od Min Yuma (bumskee) + ten môj z Minecraftu štvorcový, zatiaľ neviem ako ich poriadne použiť, ale časom nejak zistím.

 2. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Zdar
  nedávno som dumal nad tým kam moja tvorba smeruje a dospel som k názoru že nikam pokiaľ budem pokračovať v doterajšom smere, robím hrozne veľa štúdií a keď sa pozriete na moje skice tak zistíte že sú skoro stále rovnaké a nezlepšujú sa, nie som zvyknutý skicovať a ani tvoriť zhlavy, hrozne veľa vedomostí čo nadobudnem pri štúdiach jednoducho zmizne lebo som si to neskúšal aplikovať, často padám do fázy kopírovania pri štúdiach, čo mi treba je aktívne rozmýšľanie a analýza študovaných vecí. Takže tu je len také overenie alebo dôkaz toho čo som napísal, nabudúce to bude snáď už lepšie.


  Naposledy upravil(a) blu01; 21-04-2014 v 08:13.

 3. Citovat Citovat
  Přítel etwoo's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  447
  A zkoušel jsi dělat nějáký dlouhodobější obraz? Třeba 10-20 hodin. S těma vědomostmi bych to neviděl až tak černě, jde tu spíš o obecné principy/základy. Jak přesně vypadá určitá věc si můžeš kdekoliv najít. Nevím co tě hluboce zajímá, jestli je to anatomie a figury nebo jiné, ale pokusil bych se v tomhle tvém oblíbeném směru udělat nějáké propracovanější dílo. Jednak začneš řešit skutečné problémy a budeš se ptát, proč to a to nejde a jak to vyřešit. Taky uvidíš práci v odsupu a chyby snáz odhalíš. Možná že tím jak děláš mnoho skic a studií se vyhýbáš tomu čeho se bojíš a je samozřejmé, že proces není jednoduchý a mnohdy to skončí špatně, ale chce to zkusit. Jinak ty vědomosti nezmizí, ale někam se uloží, chce je jen najít a oprášit, postupně pak všechno dáš dohromady a tvorba půjde líp.

  Možná ti taky začíná docházet motivace. Chce si to najít smysl práce a čím hlubší, tím lepší. Když děláš skici z hlavy je sice fajn, že dokážeš nakreslit postavičku, ale sama o sobě je jaksi k ničemu. Kdyby to byla studie něčeho nebo k něčemu, tak fajn už je tam důvod. Asi tady v tom momentě ti schází chuť. Všechno je v kontextu s něčím a dopuručuji brát to více dramaticko příběhově, jelikož my žijeme v příběhu a kolem nás se toho tolik děje. Prostě si uvědomit tvůj důvod pro tvorbu a nedělat to jenom tak, že trénink tě posune dál k lepším výsledkům. Já kreslením jedoduše pozoruji a studuji svět a taky je to naprosté uklidnění a ponoření se do sebe. Je důležité si ten svůj smysl opakovat, protože jak známo člověk velmi rychle zapomíná a občas sám nevím proč dané věci vlastně dělám.

  Snad takhle nějak by to krapet mohlo pomoct. Přeji fajn den.

  Ještě mě napadlo. Více zpomalit a přemýšlet o každém kroku, někdy člověk zbytečně moc pospíchá už aby měl výsledek na stole a přitom se paradoxně ještě zpomalí, protože udělá spoustu chyb. Jde tu o proces tvorby, ne příliš o výsledky, ty jsou až jako třešnička, což samozřejmě platí pro tebe osobně. Takže mít co nejrychleji hodně skic, už abych to měl z krku, je dost na nic, nejlíp by bylo, aby jsi doslova toužil strávit v procesu tvoření a objevování co nejdelší dobu. Pro klienta je to jaksi naopak
  Naposledy upravil(a) etwoo; 21-04-2014 v 11:53.

 4. Citovat Citovat
  Přítel Ticor's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  328
  Možná je to tím, že už jsi na dost dobrý úrovni a ty pokroky se asi budou pořád víc zpomalovat. Zezačátku to jde rychleji a člověk z toho má lepší pocit alespoň tak jsem to měl já. A u tebe vidím pokroky pořád. Ty poslední portréty 5-8 jsou parádní a kdyby si je chtěl dodělat tak by to byli určitě perfektní kresby. U svojí tvorby mám občas pocit, že se to zhoršuje. A možná je občas ten výsledek horší, ale když se na to podíváš jako na celek, uvidíš pokroky. Myslím, že tvůj podpis je v tomhle naprosto výstižný.
  Jak píše etwoo, zkusil bych si vymyslet nějakou věc.. ilustraci ke knížce do hry nebo prostě obraz. A začít ho dávat dohromady pomocí refenčních fotek a předmětů co kolem sebe najdeš. Když tohle zkouším já, tak na začátek je nejhorší, úplně pokaždé si říkám, z týhle patlanice nemůže nic pořádnýho vzniknout, začnu mít strach a dřív jsem to třeba úplně zahodil nebo jsem měl tendenci začít dělat rychle, důležitý je před každým tahem přemýšlet a soustředit se, jinak jak už bylo řečeno, se stejně zase budeš muset vrátit zpět. V tomhle pro mě bylo velkým přínosem, když jsem někomu slíbil, že něco namaluju a dopředu jsem ani nevěděl, jestli to dokážu, ale protože doržet slib je pro mě důležitý, tak jsem se fakt snažil a nic jiného mi nezbývalo. Ale tohle kdyby mi někdo tvrdil dřív, stejně bych mu nevěřil. Každý si asi musí najít to, co vyhovuje jemu a na některé věci si přijít sám.
  Tak si hlavně udrž motivaci. Držím palce. Tuhle radu si asi budu muset dát i sám sobě, protože jsem něco většího dlouho nedělal. Chtělo by to zase nějakou soutěž na deviantartu nebo tak něco.

 5. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Páni chlapi fakt ste ma dostali, ďakujem vám veľmi pekne, dosť si to vážim, vďaka.

  etwoo: diky kámo, máš úplne pravdu, už som si našiel tému len to spraviť, dosť som sa vyhýbal celej tvorbe z hlavy ale dneska som zistil o čo som prichádzal, veď je to celkom sranda

  Ticor:: ďakujem, no pravdu povediac som na mizernej úrovni ale hadam sa to pomaly zlepšuje. Nie je umenie kopčiť obrázky ale tvoriť vlastné scény z hlavy a to ešte čo najrealistickejšie. To máš všade tak, niekedy sa ti darí niekedy nie, to že ti dnes nejde kreslenie neznamená že to isté nenakreslíš zajtra lepšie, musíš ale stale makať lebo dajme tomu že sa niečo nové naučíš tak ten skill kolíše niekedy sa ti to podarí niekedy nie, ale tým že stále makáš a študuješ to tak dokážeš túto hladinu ukľudniť a už to tak veľmi nekolíše potom, musíš si tu vec tak osvojiť že už nad tým ani nerozmýšľaš ale to už si musíš dať bacha lebo si v zóne komfortu takže sa musíš presunúť niekde inde a zas odznova.
  ......

  no takže dneska všetko zhlavy, bez referencí, robil som pár štúdií včera a asi som zistil čo mi vyhovuje, ako sa učiť, celkovo som skumal referenciu ale vačšinu času som sa díval na to čo kreslím, snažil som sa spraviť niečo podobné, nespadol som do fázy kedy nedávam pozor a iba obkresľujem, asi som sa dosť naučil takto.
  ten posledný obrázok je pre illustraciu mesiaca na algenovom fore, tak som zvedavy čo z toho vylezie, téma je absencia gravitácie tak som rozmýšľal nad nejakým vojakom ktorý sa vznáša cele to je osietené zospodu, možno pridám nejakú ruku do popredia čo začarovala vojaka alebo aj nie, zatiaľ mám toto, tie nohy sa mi moc nezdajú ak máte nejaké napady tak sem s nimi

  inak to čo má ta baba na hlave mal byť štýlový klobuk ale vypada to skor ako zaseknuty meč...


  Naposledy upravil(a) blu01; 26-04-2014 v 22:24.

 6. Citovat Citovat
  Přítel Ticor's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  328
  Meč v hlavě je hustej jinak ty pózy celkově jsou super, žádná mizerná úroveň! Tohle mi z hlavy pořád dělá velký problémy, přitom je to nejdůležitější, obalit to svalama už by mělo být jednoduchý. Jen tak dál. Jeho levá noha je v pohodě, u té pravé se mi zdá kratší chodidlo a možná bych prodloužil (narovnal)i holeň, aby to vypadalo víc dynamicky, nevím...

 7. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Ticor: Diky kámo, najdôležitejšie je si to rozložiť na geom objekty, to dosť pomáha.

  Dneska trošku čiernej a bielej alebo šedej , bez referenci
 8. Citovat Citovat
  Přítel etwoo's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  447
  No dyť to je naprosto super. Gosh! Inspirace!

 9. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  etwoo: diky kámo povzbudil si ma k ďalšj práci, len teraz nemám moc času

  Tu je pár vecí zo školského projektu na ktorom som vlastne robil asi 4 mesiace (konzultácie, úpravy...) len teraz som to dal dohromady na prezentáciu.
  Neviem prečo ale hocikam to uploadnem na net tak mam hrozne presaturovane farby, v kompe a na posteri po vytlačení to vypadá normalne aj keď si tento presaturovany obrázok stiahnem do kompu tak vypada normalne, nechápem :/

  vychádzal som z modelu co som robil v Sketchupe, vytiahol som linky a cele to dorobil v PS


  + model
 10. Citovat Citovat
  Přítel Grone's Avatar
  Registrace
  Jun 2011
  Příspěvky
  303
  Super model! Už aby boli tie prázdniny čo?

 11. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Zdar, už je to skoro rok bez updatu Musím sa polepšiť
  pár štúdií a zvyšok moje čmáranice...

 12. Citovat Citovat
  Přítel Grone's Avatar
  Registrace
  Jun 2011
  Příspěvky
  303
  Tie figury mas fajn. Odkial robis tie studie? Potreboval by som tiez nieco take dat, ale ty to davas v strasnych mnozstvach ze nechapem Inak dufam ze ta tu uvidime castejsie

 13. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Grone: Diky, práveže dávam hrozne málo, k tým štúdiám tuším, že niečo mám z loomisa ale aj z http://3d.sk/, kde si nastavíš len nohy napr., snažím sa skôr si pozrieť tú pózu, rozloženie končatín a následne sa pokúsim to nakresliť sám, nakoniec opravím čo je zle, akoby som to mal celé kopčiť.

 14. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Ach tá kvalita, zásah priamo do srdca....
  ... vôbec to neviem :/
 15. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  haha pokus/ omyl, idem ďalej...

  Naposledy upravil(a) blu01; 22-02-2015 v 19:04.

 16. Citovat Citovat
  Přítel etwoo's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  447
  Nejak to nejde zobrazit

 17. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  jaj pardón, dúfam že to už ide, aj tak ste o nič neprišli

 18. Citovat Citovat
  Přítel blu01's Avatar
  Registrace
  Oct 2010
  Příspěvky
  236
  Čaute všetci,

  už je to nejaká doba čo som sem postnul niečo. Na škole som sa dostal k 3dčku a odvtedy všetky práce už boli len rendre. Kreslenie a DP ma stále baví a postupne by som chcel tomu venovať viac času ako doteraz. V súčasnosti sa venujem hlavne architektonickým vizualizáciám.
  Pár vecí mam na artstation alebo instagrame, ak by ste sa chceli pozrieť.

  https://www.artstation.com/blu01
  https://www.instagram.com/peter.buco/

 19. Citovat Citovat
  Díky za sdílení Podívám se.

  https://www.artstation.com/artwork/Rv1AD

  Tohle se mi velice líbí.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Můžete vkládat odpovědi
 • Nemůžete posílat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •  

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi