Výsledky od 1 do 8 z 8
 1. Citovat Citovat

  Tip na komiksy k překreslování?

  Zdravím,

  občas tu v komentářích vidím zmínku inspirace komiksama, takže je tu očividně více lidí, kteří je čtou. Proto by mě zajímalo, jestli někdo neznáte tvůrce či konkrétní komiksy, které by se stylově podobaly těm, ze kterých vytáhnu ukázky níže.

  Pro zábavu čtu prakticky jen Walking Dead, ostatní komiksy projíždím po nocích především kvůli tréninku kreslení. Hledám zajímavé techniky a překresluji různé části, které mě zaujmou. Pro ukázku, jak takový můj trénink třeba vypadá. Je to mix z několika komiksů:  Už jsem se tímto způsobem naučil několik technik, které jsem využil i během tvorby log. Něco, co bych jinak udělal 3 tahama najednou šlo 2 tahama. Něco, na co bych potřeboval dříve více barev najednou zvládnu s jednou barvou přes práci s negativním prostorem atd. Ze všech nejvíc mě naučil asi Frank Miller v jeho Sin City. Je to opravdu umělec, co dokáže vykreslit za pomocí černé a bílé:  Pak mě hodně zaujal i naučil styl od Charlese Burnse – Black Hole:  Případně mě dost naučil i komiks Meteor (v originále Sillage, z Francie), kde se nepracuje (anebo jen výjimečně) s barevnýma přechodama, které jsou dneska už skoro všude, ale naopak tady pracují pěkně s "flat" stínováním. Zkrátka větší roli z hlediska stínování tam hrál spíše Inker / Penciler nežli Colorista:  Anebo mě zaujal styl komiksů od CrossGenu, třeba Crux, kde se mi líbí, jak pěkně stínují materiály (železo, látky, atd.):  Nu a od vás bych potřeboval poradit, jestli neznáte komiks, který by se podobal některým z těchto. Nejlepší by byly komiksy čistě černobíle, ale ne se stínováním ve stupních šedi, nýbrž vyloženě černá + bílá, jako to dělal Frank Miller anebo Charles Burns. Tyhle kontrastní kresby a práce s negativním prostorem se mi líbí nejvíce.

  A když už ne černé a bílé, tak klidně barevné, ale ať se tam nepracuje s barevnýma přechodama, ale se stínováním za pomocí "flat" barev (základ + světlo + stín). Moderní komiksy mi přijdou všechny na jedno brdo a příliš hyperrealistické a "hladké", já hledám spíše ty "hrubé", abych lépe odkoukal to stínování a pak ho třeba využil pro svá ilustrovaná loga, kam se gradienty nehodí.

  A když už komiks s gradientama, tak ať jsou aspoň opravdu výrazné obrysové linky od Inkera, jako třeba v poslední ukázce z komiksu Crux.

  Předem děkuji za jakýkoli tip. Komiksů mám postahováno mraky. Z většiny jde něco odkoukat, ale i tak bych byl rád za čerstvé nápady.

 2. Citovat Citovat
  Ahoj, díky moc za uvedené tipy. Také už jsem začal s překreslováním

  Meteor se mi hodně líbí a Frank Miller, to je prostě třída.
  Aktuálně prohlížím World of WarCraft III (tu a tam nějaký obrys) a Knihu džunglí Amit Tayala (kde sice nejsou obrysy, ale vcelku příjemná barevnost).

  Jelikož jsem se ve světě komiksů dosud vůbec nepohyboval, další tipy zatím nemůžu uvést.

  Osvědčilo se mi ale vzít si jako předlohu komiks, který nesplňuje výše uvedené požadavky, použít z něj jen základní obrysy dané postavy nebo scény a stínování se pak pokusit převést např. do stylu Charlese Burnse.

  Jinak mezi mé oblíbené B/W ilustrátory patří např. Garry Chalk.

 3. Citovat Citovat
  Nedávno jsem narazil na vizuálně zajímavý komiks, možná by se hodil i na překreslování.

  Erik Arnoux and David Morancho - Sara Lone


 4. Citovat Citovat
  Kruciš, jsem tu fakt dlouho nebyl.

  Super, jsem rád, že jsem s překreslováním nakazil někoho dalšího. Díky za tipy. Garryho Chalka jsem neznal, omrknu. Knihu džunglí a WoWko taky. Sara Lone vypadá zajímavě, koukám, že jsou tam jen tenké linky a zbytek barvy. Takže když si odmyslím barvy, určitě tam někde budou minimalisticky vykreslené objekty, což se hodí, dík.

  Jinak ten postup, který navrhuješ (tzn. vzít komix, který to stínování nemá a vystínovat po svém) je dobrý nápad. Jen nevím, jestli na to mám dost odvahy. Zatím jsem spíše v té fázi, kdy sleduji ostatní. Ale určitě někdy zkusím.

  Já zas po Cruxu chvíli překresloval Starmana od Tonyho Harrise, ale to mě (dějově) omrzelo. Pak jsem chvíli překresloval Heart of Darknes od Bradstreeta, kterej má hodně zajímavej styl stínování. A pak jsem měl období, kdy jsem asi měsíc namísto komiksů sledoval videa od Draw with Jazza + Proko a obecně projížděl anatomii v e-boocích, na netu a tak, protože jsem ji dlouho zanedbával. Naučil jsem se toho hodně, ale stále jsem neprošel všechny partie (asi 3 týdny mi trval jen obličej, pak jsem se učil základy rukou, dlaní a póz, no a už mi zbývá "jen" asi 40 gb videí ).

  Pak mi do toho skočilo stěhování a od té doby jsem se pořádně nerozkoukal a k aktivnímu překreslování jsem se ještě nevrátil.. Pro oddech si po večerech čtu komiks Y - The Last Man, což doporučuju, skvělej příběh. A když tam najdu něco zajímavého, tak si to překreslím, ale to jsou třeba 1-2 menší obrázky. Ale už je načase se k tomu zase naplno vrátit.
  Naposledy upravil(a) Morf3us; 24-11-2017 v 22:00.

 5. Citovat Citovat
  Taky jsem se teď od překreslování odklonil k anatomii. Draw with Jazza mě trochu navnadil na knihu Masters of anatomy, ale pak jsem od jejího pořízení ustoupil, protože jsou to pořád jen postavy zepředu, zboku a ze 3/4 pohledu bez jakéhokoliv komentáře. Někteří z ilustrátorů, co jsou v knize ale svoje příspěvky do této knihy mají on-line, takže některé postavy z těch, co mě oslovily a měly alespoň naznačené zajímavé stínování (cca 10) jsem už také překreslil.

  Z dalších knížek, na které jsem narazil bych určitě doporučil: Christopher HART - Staň se módní návrhářkou, což je sice knížka jakoby psaná pro holky, ale je tam docela dost dobrých poznámek ke kreslení oblečení.

  Taky jsem se trochu snažil potrénovat obličeje, zde se mi hodně líbila knížka od Jane Davenport - Kreslete a malujte krásné tváře, která se snaží čtenáři dodat kuráž k míchání jednotlivých tradičních technik.

 6. Citovat Citovat
  Bez komentáře to je na nic, no. Každopádně jsem o nich nevědel, díky za tip. Počkám na ty jejich Masterclass videa, která podle webu plánují. Ten Christpher Hart vypadá taky zajímavě, i když k oblečení jsem se ještě nedostal, chci jet po vrstvách (jako to doporučoval Vinci, jehož životopis teď čtu) a naučit se nejprve tu anatomii. A ty krásné tváře už jsou koukám spíš malování a stylizac, já se teď chci naučit hlavně ty základní principy, proporce atd., abych s tím mohl dále pracovat a stylizaci na to nabalím až později.

  Z knížek mi zatím přijde nejlepší The Art of Drawing People (Walter T. Foster , William F. Powell, Debra Kauffman), kde jsou právě všechny části těla kreslené z různých pohledů spolu s vysvětlením. Jsou tam i kosti, svaly atd.

  A co nesmím zapomenout zmínit jsou luxusní návody od téhle autorky: https://tutsplus.com/authors/joumana-medlej?page=3 (vzít to od nejstarších) Tam je vše pěkně vysvětlené a jsou tam zajímavé tipy.

 7. Citovat Citovat
  Kolemjdoucí
  Registrace
  Oct 2017
  Příspěvky
  6
  Osobně nejraději překresluju od Marvelu, DC. Když mám náladu, tak japonskou mangu. Když nemám žádnou inspiraci, tak koukám na youtubera drawwithjazza (nebo tak nějak ) Překresluju to tužkou, vytáhnu linky linery a pak vybarvuju copic fixy

 8. Citovat Citovat
  Kolemjdoucí
  Registrace
  Sep 2017
  Příspěvky
  3
  Nejraději překresluju mangu příp. se snažím tvořit svoji :-D Má to svůj specifický "komiksový" styl, který mě tak bere. Pak to jen vytahuju tenkými linery

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Můžete vkládat odpovědi
 • Nemůžete posílat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •  

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi