Výsledky od 1 do 3 z 3
 1. Citovat Citovat

  Tip na komiksy k překreslování?

  Zdravím,

  občas tu v komentářích vidím zmínku inspirace komiksama, takže je tu očividně více lidí, kteří je čtou. Proto by mě zajímalo, jestli někdo neznáte tvůrce či konkrétní komiksy, které by se stylově podobaly těm, ze kterých vytáhnu ukázky níže.

  Pro zábavu čtu prakticky jen Walking Dead, ostatní komiksy projíždím po nocích především kvůli tréninku kreslení. Hledám zajímavé techniky a překresluji různé části, které mě zaujmou. Pro ukázku, jak takový můj trénink třeba vypadá. Je to mix z několika komiksů:  Už jsem se tímto způsobem naučil několik technik, které jsem využil i během tvorby log. Něco, co bych jinak udělal 3 tahama najednou šlo 2 tahama. Něco, na co bych potřeboval dříve více barev najednou zvládnu s jednou barvou přes práci s negativním prostorem atd. Ze všech nejvíc mě naučil asi Frank Miller v jeho Sin City. Je to opravdu umělec, co dokáže vykreslit za pomocí černé a bílé:  Pak mě hodně zaujal i naučil styl od Charlese Burnse – Black Hole:  Případně mě dost naučil i komiks Meteor (v originále Sillage, z Francie), kde se nepracuje (anebo jen výjimečně) s barevnýma přechodama, které jsou dneska už skoro všude, ale naopak tady pracují pěkně s "flat" stínováním. Zkrátka větší roli z hlediska stínování tam hrál spíše Inker / Penciler nežli Colorista:  Anebo mě zaujal styl komiksů od CrossGenu, třeba Crux, kde se mi líbí, jak pěkně stínují materiály (železo, látky, atd.):  Nu a od vás bych potřeboval poradit, jestli neznáte komiks, který by se podobal některým z těchto. Nejlepší by byly komiksy čistě černobíle, ale ne se stínováním ve stupních šedi, nýbrž vyloženě černá + bílá, jako to dělal Frank Miller anebo Charles Burns. Tyhle kontrastní kresby a práce s negativním prostorem se mi líbí nejvíce.

  A když už ne černé a bílé, tak klidně barevné, ale ať se tam nepracuje s barevnýma přechodama, ale se stínováním za pomocí "flat" barev (základ + světlo + stín). Moderní komiksy mi přijdou všechny na jedno brdo a příliš hyperrealistické a "hladké", já hledám spíše ty "hrubé", abych lépe odkoukal to stínování a pak ho třeba využil pro svá ilustrovaná loga, kam se gradienty nehodí.

  A když už komiks s gradientama, tak ať jsou aspoň opravdu výrazné obrysové linky od Inkera, jako třeba v poslední ukázce z komiksu Crux.

  Předem děkuji za jakýkoli tip. Komiksů mám postahováno mraky. Z většiny jde něco odkoukat, ale i tak bych byl rád za čerstvé nápady.


  Web: www.vachudatomas.cz Blog o grafice: www.graficketipy.cz Blog o logách: www.logotvurce.cz

 2. Citovat Citovat
  Ahoj, díky moc za uvedené tipy. Také už jsem začal s překreslováním

  Meteor se mi hodně líbí a Frank Miller, to je prostě třída.
  Aktuálně prohlížím World of WarCraft III (tu a tam nějaký obrys) a Knihu džunglí Amit Tayala (kde sice nejsou obrysy, ale vcelku příjemná barevnost).

  Jelikož jsem se ve světě komiksů dosud vůbec nepohyboval, další tipy zatím nemůžu uvést.

  Osvědčilo se mi ale vzít si jako předlohu komiks, který nesplňuje výše uvedené požadavky, použít z něj jen základní obrysy dané postavy nebo scény a stínování se pak pokusit převést např. do stylu Charlese Burnse.

  Jinak mezi mé oblíbené B/W ilustrátory patří např. Garry Chalk.

 3. Citovat Citovat
  Nedávno jsem narazil na vizuálně zajímavý komiks, možná by se hodil i na překreslování.

  Erik Arnoux and David Morancho - Sara Lone


Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Můžete vkládat odpovědi
 • Nemůžete posílat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •  

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi