Výsledky od 1 do 3 z 3

Téma: rgb vrstvy

1. Citovat Citovat
    Návštěvník
    Host

rgb vrstvy

Ahoj chtěl bych požádat o pomoc. Chtěl bych zkusit podle tohoto návodu toto https://www.youtube.com/watch?v=NAJhppttJgI
    Jenže mám problém ohledně photoshopu, používají tam texturu, která obsahuje 3 vrstvy (Specularity Displacement Occlusion) každá s rozdílným rgb a dohromady to dává takový růžový vzhled. Jakmile já do prázdných vrstech v photoshopu vložím 3 zmíněné vrstvy a u každé nastavím rozdílne rgb. Jakmile z kanálů vyjedu, hned se tam zase nastaví cele rgb. Nevěděl by někdo jak na to ? Všemožně jsem googlil ale nemohu nic pořádně najít.Pokud by někdo pomohl byl bych rád.

2. Citovat Citovat
    Kde konkrétně se tam používá Photoshop? Nebudu sledovat půl hodinové video, abych mohl zkusit radit, pošli čas, kde se probírá onen problém.

Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

3. Citovat Citovat
    Návštěvník
    Host

rgb

No právě že v tom videu ho nepoužívá, že tu vrstvu udělal v photoshopu jsem se dozvěděl z komentářů. Ale není tam bohužel žádný odkaz jak to udělat. T vstva je v minutě 7:01 ale to moc nepomůže.
    Potom po radách v komentech

It's 3 different picture combine in one, but they use different channel — R-G-B. When all channel switch on in one time — u see pink texture.

Ok, but how do you create this special texture in Photoshop? PS: I have the Nvidia plugin (Texture Tools for Adobe Photoshop)

You need CrazyBump, simple to use, but not free, also have a trial version. https://www.youtube.com/watch?v=9n3jdyrKTtg

Yes, after that just put SPEC, DISP, OCC in photoshop

Now you place all of them in PS as different images and make new image with the same pixel resolution (in my case it was 1024/1024 as all my maps were of that res as well) Then in the new picture you navigate to right bottom corner (if you use default settings of PS that is) and find tab that is called channels. There you select red channel for example, go to picture you want to paste in there, select whole picture, copy it, go back to your new picture where you selected the red channel and paste it there. Then repeat with the rest of them. Hope its written in understandable way and just wanted to mention i had the same problem since im complete PS/GIMP newb and had to learn everything from scratch.

Podle těchto rad jsem se dostal přes ty vrstvy ale už nevím, jak v tom photoshopu.

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

• Můžete zakládat nová témata
  • Můžete vkládat odpovědi