Výsledky od 1 do 4 z 4
  1. Citovat Citovat
    Kolemjdoucí
    Registrace
    Mar 2015

Kresba sketchů tužkou (cartoon) - čím vytahovat linky (lineart)

Moc prosím o radu. Budu se ptát možná na základy..., ale nemám koho se zeptat. Metodou pokus/omyl jsem vyzkoušela různé řešení, ale nikam to nevedlo.

Kreslím amatérsky cartoon. Pro procvičování kreslím spoustu sketchů do sešitů.
    Vypadají jako tyhle (obrázek z internetu):

Snažím se potom vytáhnout obrysové linky abych dostala lineart.
    Vypadá to pak takto (jiný obrázek z internetu):

Ty sketche kreslím pentelkou s tuhou HB 0,5mm.
    Prvně slabě - abych dostala zhruba to co je na prvním obrázku, a pak vytáhnu linky, které chci viditelné - zhruba jako na druhém obrázku.

Nicméně nejsem s tím pořád spokojená. Ráda bych aby obrysové linky (lineart) byly ještě černější, přesnější.
    Vyzkoušela jsem před lety různé tuhy - měkčí i trvdší. A právě od té doby jsem zůstala u HB.
    Ovšem na to vytahování bych šla do více měkčí tuhy - otázka je do jaké? (dělá se to tak?) Jakou používáte vy?
    Nebo lépe - čím (jak) vytahujete linky?

Já vím, že inkování lineartu se provádí zřejmě tímhle - Centropen graphic.
    Mám je i koupené, ale moc jsem si na ně nezvykla, protože pokud udělám pár milimetrů chybný tah - tak už to nevrátím zpět a obrázek je zničený.

Případně mi poraďte jiné fórum, kde bych se mohla zeptat. Já vím že toto fórum je spíš digi než o tvorbě rukou.

Mockrát děkuji!

2. Citovat Citovat
    Ahoj. Já sice nejsem kreslíř, ale u log hodně skicuju a obvykle skicuju nejprve mikrotužkou anebo měkkou tužkou od Kohinooru (2B) a vytahuji to buďto už centropenem, anebo tužkou od Faber-Castell (HB), která přestože není o tolik tvrdší jako ta od Kohinooru, tak kreslí daleko tmavší linky. Každopádně pokud potřebuju jó tmavou černou, tak tu mám sadu trojbokkých pastelek (opět od Faber-Castell, nic jiného už nikdy kupovat nebudu) a tam ta černá má opravdu grády.

3. Citovat Citovat
    Kolemjdoucí
    Registrace
    Oct 2017
    Ahoj, já obyčejně maluju sketche 2H a poté zvýrazňuji linky tužkami 4-8B případně černým linerem. Obecně bych doporučil tužky od Faber-Castell. Malují o dost tmavší linky.

4. Citovat Citovat
    Ahoj, úplně bych ty linery třeba od centropenu nezavrhoval. Za mě doporučuji též Faber-Castell - PITT Artist Pens

Píšeš: "pokud udělám pár milimetrů chybný tah - tak už to nevrátím zpět a obrázek je zničený"
    To se většině lidí stane při práci několikrát na každém obrázku. Osobně to řeším tak, že pokud se jedná jen o pár milimetrů udělám v tom místě silnější tah/obrysovou hranu, nebo klidně několik tahů vedle sebe. Myslím, že určitá dynamika v kresbě je v pořádku, nejde přeci o práci rýsovacího stroje.

Pokud Ti ale ujetý tah vadí, dá se to samozřejmě naskenovat a během pár chvilek doretušovat.

Hodně štěstí a příště přidej třeba i odkaz na Tvoje práce.

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

• Můžete zakládat nová témata
  • Můžete vkládat odpovědi