Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky od 1 do 25 z 30
 1. Citovat Citovat

  Photoshop 2015 preview

  Vypadá to, že Adobe pod tlakem konkurence jako Sketch řádně vylepšuje Photoshop. I když zůstávám velmi skeptický, nemůžu popřít, že jim na druhou stranu zobu z ruky (schizofrenní přístup je můj oblíbený), protože na Mac přecházet nehodlám a proto si Sketch pořídit nemůžu. Na videu uvidíte první (a snad ne poslední) zásadní změnu, Artboardy, které z části řeší nepohodlnou práci s různými dokumenty a hromadnými úpravami, které potřebujete provádět. Není to ideální, ale je to krok vpřed, a doufám že nezůstane jen u toho.

  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 2. Citovat Citovat
  To vypadá užitečně... dokonce užitečněji než Puppet Warp :-D
  (cca před pár dny jsem si myslel, že po roce a pár měsících konečně najdu další smysluplný případ, kde ho využiju... nakonec to nevyšlo... tak snad za rok) :-D

 3. Citovat Citovat
  Jo, Puppet Warp byl kdysi prezentován jako bůh ví co, ale kromě pár velmi specifických příkladů si na to člověk ani nevzpomene.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 4. Citovat Citovat
  Z nové verze popravdě moc nadšený nejsem, protože novinek je minimum a design space se mi zdá nepoužitelný i když jsem ze záčatku doufal že bude super. Jinak někdy jsem viděl takové pěkné srovnání funkcí které má sketch a které photoshop neměl, potom pár funkcí které verze PS 2015 konečně má a nakonec dlouhý seznam funkcí, které photoshopu stále chybí. A co mrzí konkrétně mě, že stále nemají potřebu udělat nový moderní interface photoshopu, že interface z design space nepoužili všude.

  Jinak potřeboval bych poradit, při většině akcí, jako editace textu, přesun atd. jsem pro potvrzení a vyjetí z té akce použil ESC, když to použiji teď, tak mi to tuto akci zruší. Co vlastně hledám, je klávesnice, která by dělala to stejné, jako kliknutí nahoře na fajfku.

 5. Citovat Citovat
  Ctrl + enter, alespoň to jsem používal dřív. V cc 2014 ESC normálně funguje, minimálně při editaci textu.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 6. Citovat Citovat
  Nečekal jsem, že s updatem přijdou tak brzy, tak uvidíme, za co to stojí:

  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 7. Citovat Citovat
  Citace Původně poslal(a) mkmiki Zobrazit příspěvek
  Co vlastně hledám, je klávesnice, která by dělala to stejné, jako kliknutí nahoře na fajfku.
  Nejsem si jistý jestli dobře rozumím tomu co potřebuješ, ale u editace textu mi enter na numerický klávesnici potvrdí úpravy zatímco obyčejný enter udělá nový řádek. A potom myslím shift+enter od CS6 dělá to, že zalomí text na nový řádek, ale neudělá z toho nový odstavec.

 8. Citovat Citovat
  Jak jsem psal, jeho problém byl v tom, že neznal klávesovou zkratku, která uloží editaci textu. Ctrl + Enter, jak jsem psal. Fajfkou se rozumí ikonka pro potvrzení úprav textu v horním panelu
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 9. Citovat Citovat
  K Photoshopu (a i dalším Adobe programům) vyšel masivní update, co vylepšuje řadu nových funkcí z verze 2015:  Odkaz na změny


  Teď ho instaluji, takže jsem zvědav, ony změny jsou zatraceně potřeba. CC 2015 je dobrým krokem kupředu, ale roky sedění na zadku vedly k proleženinám, které se tak snadno odstranit nedají.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 10. Citovat Citovat
  Jedno z "vylepšení" je odebrání synchronizace nastavení. http://feedback.photoshop.com/photos...y_button&reply[id]=16384825#reply_16384825

  Co se ostatních věcí týče, tak z toho mám celkem dobrý pocit. Když přetahuji vrstvu do složky, tak si konečně můžu vybrat jestli bude dole nebo nahoře. Držení Shiftu a upuštění vrstvy ji pošle dolů.

  Vlastní nastavení toolbaru je taky příjemná věc.

  Na čem se pracovalo hodně jsou Artboards, protože tam bylo hodně nešikovností a myslím, že stále je ještě co vylepšovat.

 11. Citovat Citovat
  Citace Původně poslal(a) Jarda Bereza Zobrazit příspěvek
  Co se ostatních věcí týče, tak z toho mám celkem dobrý pocit. Když přetahuji vrstvu do složky, tak si konečně můžu vybrat jestli bude dole nebo nahoře. Držení Shiftu a upuštění vrstvy ji pošle dolů.
  Konečně to někoho napadlo. Nesnášel jsem, jak se mi standardně kupily nahoře (když u designu něco přidávám, tak nové věci jdou v hierarchii níže) a neustále jsem je musel posouvat dolů.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 12. Citovat Citovat
  Ta nová verze není úplně dotažená. Zareportoval jsem poměrně dost chyb a z Adobe mi odepsali

  Howdy Jaroslav,

  You’re good and you’ve found some great issues. I think I’m going to be spending the rest of my week tracking them all down, in fact.
  Are you interested in joining our prerelease program? I think you’d make a good candidate and I would be happy to see if you can be added.

  Thanks,

  David
  :-D

 13. Citovat Citovat
  Dobré, že by sis užil ještě víc chyb, než jsi našel?
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 14. Citovat Citovat
  Přesně tak, všechny ty bugy budou moje a v ostré verzi na vás už žádné nezbydou :-P (snad)
  Doufám, že je donutím dělat to pořádně a vyřešit spoustu těch drobných nepříjemností.

 15. Citovat Citovat
  Já bych byl rád, kdyby konečně dovolili v textu označovat určité sekce, aby šly nezávisle stylovat (barva, velikost, řez), podobně jako css, aby při testování a změně fontu nebylo nutné všechno zase pracně označovat a měnit kousek po kousku. Je to tak otravné a štve mě, že to stále nejde. Věřím že v konkurenci (Sketch a jiné) na macu už tohle mají dávno v malíčku.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 16. Citovat Citovat
  Citace Původně poslal(a) lefiath Zobrazit příspěvek
  Já bych byl rád, kdyby konečně dovolili v textu označovat určité sekce, aby šly nezávisle stylovat (barva, velikost, řez), podobně jako css, aby při testování a změně fontu nebylo nutné všechno zase pracně označovat a měnit kousek po kousku.
  Tak jako ono to jde přes Character styles... jenže si nejsem jistý zda to práci usnadňuje nebo přidělává. Já osobně jsem tomu na chuť nikdy nepřišel, ale možná jsem si nezvykl nebo to jenom blbě používám. Ty si v jedné textové vrstvě můžeš nastavit určité úseky, které budou mít společný styl. Změníš styl a všude ve všech vrstvách kde je ten styl, tak tam se ti po změně toho stylu propíší ty změny. Oni se tam ty styly možná ještě nějak dědí apod. Ten kdo používá InDesign k tomu bude mít asi blíže.
  https://www.youtube.com/watch?v=IBXE9PAm_q0

 17. Citovat Citovat
  Teď se cítím hodně hloupě. Ať už to je praktické, nebo ne (video si shlédnu), neměl jsem o existenci těchto panelů tušení, i když si troufnu tvrdit, že změny Photoshopu sleduji dost důkladně a zrovna CS6 jsem sledoval, když jsem o tom připravoval článek.

  EDIT: Shlédl jsem video a díky bohu, i když to není ideální, když se konečně dostala k části, kdy změnila styl a on se opravdu změnil na všech vytyčených místech textu (video je hrozně ukecané a neprofesionální, spousta zbytečných informací co se netýkají dané funkce), tak to je ono, co jsem dlouho hledal. Sice je to trochu pracnější, jelikož musím definovat ony části, co chci měnit, ale ve výsledku je tohle pro mě perfektní, protože pokud zkouším různé fonty s různou tloušťkou apod., tohle by mělo pomoct. Rozhodně práci s tím vyzkouším.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 18. Citovat Citovat
  Podle mě to je hodně přehlížená funkce a málo lidí o ní ví a ještě méně lidí to používá.
  Dej pak prosím vědět, jestli se ti podařilo dostat do svého workflow. Moc bych si přál přijít na způsob, jak to do svého workflow zapracovat, aby to bylo k užitku.

 19. Citovat Citovat
  Citace Původně poslal(a) lefiath Zobrazit příspěvek
  (když u designu něco přidávám, tak nové věci jdou v hierarchii níže)
  Koukám do seznamu zkratek a vidím, že pokud chceš aby se ti nová vrstva vytvořila pod vybranou místo nad vybranou... tak při kliknutí na novou vrstvu stačí podržet CTRL
  Create new layer below target layer
  Control-click New Layer button
  https://helpx.adobe.com/photoshop/us...shortcuts.html

 20. Citovat Citovat
  Tak jsem zjistil, že v nové verzi je jedna super změna, kterou jsem nenašel na seznamu úprav.
  Konečně lze přetahovat vrstvy z panelu vrstev do jiných dokumentů!!!
  http://feedback.photoshop.com/photos...age-to-another

  Jo a dneska vyšel nový Patch z 2015.1 na 2015.1.1
  (ale není moc zásadní, ani neopravuje tolik věcí kolik by bylo třeba)

 21. Citovat Citovat
  Ono to stejně není zrovna pohodlné, pokud nemáš otevřené dva dokumenty zároveň, trefit se do těch jejich prťavých záložek, speciálně pokud toho máš otevřeného víc, může být další zkouška trpělivosti. Osobně spíš používám staré dobré ctrl + c a ctrl + v, je to spolehlivější.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 22. Citovat Citovat
  Nevím "Ctrl + C" a "Ctrl + V" mi nějak nefunguje. V nové verzi je volba pro větší záložky. Ale nejsem úplně rozhodnutý jestli to je něco, co bych chtěl na desktopu používat.

 23. Citovat Citovat
  Protože plácám nesmysly, spletl jsem si to s Ilustrátorem, který tuhle šikovnou funkci zvládá. Velké karty jsou ovšem plus, hned jsem na to přepnul, proč tohle nikde nezmiňovali jako novinku?!
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

 24. Citovat Citovat
  Je nová verze Photoshopu pokud vám to uniklo.
  Z 2015.1.1 na 2015.1.2
  V podstatě nic nového... opravuje to pár chyb (z těch několika stovek, které tam ještě zbyly) :-D
  Kompletní přehled zde: http://blogs.adobe.com/crawlspace/20...available.html

 25. Citovat Citovat
  Poslední dobou mám nepříjemný problém, pokud nechám počítač běžet několik dní bez restartu, Photoshop má tendenci nenastartovat normálně (spustí se na pozadí) a jediná možnost jak ho přinutit spustit se správně je proces ručně odstřelit přes správce úloh a spustit znovu. To je ale tak nekonkrétní problém, že nemám tušení, zda za to může Adobe, nebo jde o nějaký problém mého systému.
  Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Můžete vkládat odpovědi
 • Nemůžete posílat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •  

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi