Výsledky od 1 do 9 z 9
  1. Citovat Citovat

Vysoká škola - fotografovanie

No doštudoval som strednú školu elektrotechnickú , trošku zlý výber no , ale už sa chcem venovať len fotografii . Vedeli by ste mi poradiť nejakú vysokú školu ( bakalár ) zameranú na fotografovanie kam by ma vzali ? Uvažoval som o http://www.itf.cz/ alebo http://www.vsvu.sk/ . Každopádne ma trocha odrádza to že na oboch chcú fotenie na film , nieje to zastaralé a zbytočné ? navyše som to nikdy nerobil :/ Som zo Slovenska no ale štúdium v Čechách by mi až taký problém nerobilo ak by bolo dobré ubytovanie . Za každú radu ďakujem

2. Citovat Citovat
    Co chces teda na tej skole studovat, ked ta old-school techniky "odradzaju"??

3. Citovat Citovat
    Citace Původně poslal(a) 123 Zobrazit příspěvek
    Co chces teda na tej skole studovat
    Vyjádřil se v tom smyslu, zda někdo neví o školách, kde využívají i moderní vybavení a učí efektivněji, a naprosto chápu důvody, proč chce na školu, kde drží krok.

A co chce asi tak studovat? Součástí studia snad není jen zastaralá praxe, zřejmě chce studovat spoustu dalších věcí, které se toho týkají. Třeba na rozdíl od interface designu má focení dlouhodobou tradici a určitě je dost důvodů proč jít na školu, i pokud praxe příliš nezohledňuje posledních 10 let.

Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

4. Citovat Citovat
    Kolemjdoucí
    Registrace
    Oct 2010
    Možná vhodná by byla utb.cz, obor reklamní fotografie. Na film sice učí, ale to jen ať člověk ví o co jde. Na přijmačkách jim mám pocit stačí jen vytištené portofolio

5. Citovat Citovat
    Doporučil bych ti určitě ITF, shlídnul jsem ale tvý fotky tady na fóru a neměl bys sebemenší šanci se tam dostat.

Na začátku ledna škola pořádá konzultace pro uchazeče, kam přineseš různý směry svojí práce a vybraný profesoři se k tomu vyjádří a budou se ti snažit říct, co by mělo šanci a co ne posílat na talentovky. Ty se pak konaj asi v březnu, ale teď si nejsem jistej a nechci kecat.

Ještě je dost času na focení a jestli to s tou školou myslíš vážně, tak zapracuj a třeba ti to vyjde. Jen ti říkám dopředu, že je naprosto běžný že berou uchazeče třeba až druhým, třetím rokem, jen aby viděli, jestli ten člověk má opravdu takovej zájem o fotografii. Znám ale lidi, co vzali hned poprvé, špatný je zase fakt, co za lidi to je, viz Vondrouš, nebo Gregor Klatka.

6. Citovat Citovat
    To, že učia základy fotiť na analóg má nejaký zmysel. Učenie fotografie neznamená, že budeš fotiť na automatiku nejakým kompaktom, ale základy sú v zvládnutí svetla a vo fotografii o naučenie sa práce s expozičným trojuholníkom. To je pri fotografii úplný základ. Ja pokladám za absolútne správne, že začínajú s analógom, pretože tam pochopíš princíp fotografovania úplne najlepšie a keď to zvládneš, potom sa ide ďalej. Svoju techniku si ako fotograf potom vyberieš sám podľa toho, čo ti bude vyhovovať a čo budeš chcieť fotiť. Ak ti ale príde zbytočné učiť sa základom a princípom fotenia na analóg, potom neviem, či vôbec škola fotografie bude pre teba vhodnou voľbou.

7. Citovat Citovat
    Citace Původně poslal(a) lefiath Zobrazit příspěvek
    Vyjádřil se v tom smyslu, zda někdo neví o školách, kde využívají i moderní vybavení a učí efektivněji, a naprosto chápu důvody, proč chce na školu, kde drží krok.

A co chce asi tak studovat? Součástí studia snad není jen zastaralá praxe, zřejmě chce studovat spoustu dalších věcí, které se toho týkají. Třeba na rozdíl od interface designu má focení dlouhodobou tradici a určitě je dost důvodů proč jít na školu, i pokud praxe příliš nezohledňuje posledních 10 let.
    Snad si nikto nemysli, ze na vysokej skole studentov nutia pocas celeho studia vyvolavat fotky v komore. To je ako hlasit sa na malbu a potom sa cudovat, ze sa tam venuju aj kresbe.

Islo mi o jeho postoj. Zinko to pekne zhrnul.

8. Citovat Citovat
    Pokud je to takhle, pak v pořádku. (Nevím nic o focení )

Můj twitter | Moje portfolio | Nevkus vládne světu...

9. Citovat Citovat
    Kolemjdoucí
    Registrace
    Oct 2013
    A není lepší a možná i levnější vybrat si třeba několik kurzů/workshopů zaměřených konkrétním směrem, kterým byses chtěl zaobírat?

Informace o Místnosti

Users Browsing this Thread

1 uživatelů momentálně prohlíží tuto místnost (0 členů a 1 kolemjdoucích)

Záložky

Oprávnění vkládání

• Můžete zakládat nová témata
  • Můžete vkládat odpovědi