Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

Týdenní inspirace webdesignu 16. - Placené wordpress šablony

27. 3. 2010 v 0:00 0 Týdenní inspirace webdesignu 16. - Placené wordpress šablony

Minule jsme probrali šablony zdarma, takže teď je čas se podívat na to, zda mají co nabídnout kolegové z komerčního sektoru.

Někteří z vás si jistě řeknou, k čemu kupovat šablonu, když existuje mnoho velmi kvalitních šablon zdarma. Podle mě zásadní důvod je ten, že komerční šablony (když jsou kvalitní) mají mnohdy velkou přidanou hodnotu, která není z ukázky vidět. Například mnoho různých stylů a typů jednoho designu, varevné variace, množství aktivovatelských doplňků, podpora různých funkcí a spolupráce s různými jinými systémy nebo aplikacemi. Tyto informace se obvykle dočtete v popisech jednotlivých šablon, takže než něco odsoudíte jen podle vzhledu, podívejte se, zda to ve skutečnosti není 5× hodnotnější než šablona zdarma. Nemluvě o tom, že tvůrci těchto šablon často poskytují kvalitní podporu, zatímco u šablon zdarma někdy bývá problém skutečného autora vůbec kontaktovat. Poslední chabé plus by mohlo být v tom, že vámi vybraná šablona se pravděpodobně neobjeví na tolika dalších stránkách jako v případě nekomerčních šablon, takže budete unikátnější – pokud to nestačí, některé stránky jako templatemonster nabízení odkoupení unikátní šablony s tím, že nikdo další ji dále nebude moci používat.

Blogus

Blogus

Informace

My Stream

My Scream

Informace

Optimize

Optimize

Informace

eGallery

eGallery

Informace

Glow

Glow

Informace

Grungemag

Grungemag

Informace

NaNo Studio

NaNo Studio

Informace

TopPress

TopPress

Informace

Evertis

Evertis

Informace

Snippet

Snippet

Informace

Na tyto designy se nekoukám ani tak jako na designérská veledíla, či grafické kumšty (obvykle to není ani jedno, jsou to dobré designy, ale ne nic zvláštního), ale na velmi dobře zpracované šablony, které nabízení mnoho variant, snadné úpravy, rozšiřitelnost, podporu a vůbec vše, co šablony zdarma obvykle nenabízejí. Příště zkusím něco nového, portfolia referencí kvalitních designérů – nebudu sem dávat jednotlivé designy, ale budu sem dávat odkazy na jejich galerie s množstvím opravdu dobrých referencí.

Petr Široký Profil na fóru / Osobní stránky / Twitter Webdesignér povoláním, kritik přesvědčením, šašek duší, to vše zde najdete. Tutoriarts jsou poslední 3 roky můj největší osobní projekt. Kromě toho se zkouším věnovat jiným menším webovým projektům, živím se jako nezávislý webový designér a snažím se více hledět do budoucnosti, aby tyto stránky vzkvétaly.

Zdrojový soubor : Není k dispozici

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi